Vybíráme: Výkonné hydraulické lanové navijáky

Potřebujete naviják na velmi náročnou práci? Takový, aby měl co největší výkon a bylo možné ho využívat bez časového omezení? Tak to je tento článek určen právě pro Vás. Podíváme se v něm na nejvýkonnější hydraulické lanové navijáky od výrobců ComeUp a Ramsey Winch. Srovnáme jejich vlastnosti a vybereme ten nejvýkonnější.

Jestliže jste si již pročítali články o tom, jak fungují hydraulické lanové navijáky a k čemu se využívají, tak jistě víte, že pracují díky hydraulice a největší uplatnění nacházejí v těžkém průmyslu. Právě díky tomu, že jejich fungování je založeno na hydromotoru, který je poháněn z rozvodu hydrauliky nákladních vozů nebo traktorů, nemají tato zařízení časově omezené používání. Jejich motor se nemůže spálit, jak tomu je u navijáků, které pohání elektromotor. Nevyužívají se pouze v průmyslu, někdy je používají i odtahové firmy na svých vozidlech nebo hasiči na vyprošťovacích tancích. Zálibu v hydraulických navijácích mají také někteří řidiči offroad vozidel. Když mluvíme o výkonných navijácích, máme většinou na mysli ty, jejichž tažná síla přesahuje pět tun. Musíme si však vědomit, že s rostoucí tažnou silou roste také váha daného navijáku. Hydraulické navijáky je třeba vybírat podle hmotnosti a typu vozidla.

Hydraulické lanové navijáky ComeUp

Značka ComeUp nabízí velmi výkonné navijáky z kvalitního materiálu a s dlouhou životností. Navijáky řady HV mají těleso z hliníkového odlitku a buben z oceli. Jsou to zařízení s robustní konstrukcí opatřenou moderním designem. Naviják typu HV-12 má maximální tažnou sílu 5.440 kg na první vrstvě lana na bubnu, 3.462 kg na čtvrté vrstvě lana. Jeho hmotnost je 71 kg. Na délku měří 68 cm a na šířku 29 cm. Jeho maximální rychlost navíjení lana je 15,4 m za minutu. Typ HV-15 má maximální tažnou sílu 6.800 kg. Jeho hmotnost činí 72 kg a má podobné rozměry jak naviják HV-12. Maximální rychlost navíjení lana je u tohoto navijáku 12,3 m za minutu. Jestliže si přejete navijáky, které mají tažnou sílu nad devět tun, můžete vybírat hydraulické navijáky z řady Bison. K dispozici je Vám například typ Bison 20, jehož tažná síla je 9.070 kg při prvním navinutí lana, při pátém navinutí 5.335 kg. Jeho hmotnost je 135 kg, délka cca 72 cm a šířka 37 cm. Maximální rychlost navíjení lana je u tohoto zařízení 7,1 m za minutu. Nejsilnějším navijákem značky ComeUp je typ Bison 30. Má maximální tažnou sílu 13.600 kg. Tento naviják váží 172 kg a měří na délku cca 73 cm a na šířku 39 cm. A jeho lano se navíjí maximální rychlostí 6,9 m za minutu.

Zjistit více

Hydraulické lanové navijáky Ramsey Winch

Široké uplatnění především v průmyslu, zemědělství a v autodopravě, mají silné a robustní hydraulické navijáky Ramsey Winch. Například naviják RPH 30000 má maximální tažnou sílu 13.608 kg. Jeho hmotnost je 220 kg a měří 102 cm na délku a 52 cm na šířku. Rychlost navíjení lana je u tohoto navijáku 5,7 m za minutu. Naviják RPH 45000 má maximální tažnou sílu 20.380 kg. Jeho hmotnost už je vyšší, a to 362 kg. Na jeho buben lze navinout lano v délce kolem 74 m, a to při rychlosti navíjení 13,7 m za minutu.

Shrnutí

Když si to shrneme, tak silnější hydraulické lanové navijáky má značka Ramsey Winch. Ovšem když porovnáme naviják ComeUp Bison 30 a Ramsey Winch RPH 30000, tak rozdíl v tažné síle je pouhých 6 kg. Ovšem naviják značky Ramsey Winch je skoro o 50 kg těžší a taky má větší rozměry, což může být někdy výhoda i nevýhoda. Vítězem v tomto malém porovnání je naviják Ramsey Winch RPH 45000, který dokáže přitáhnout břemeno vážící přes dvacet tun.

Snad Vám tento článek pomohl udělat si alespoň malou představu o tom, jaké existují velmi výkonné hydraulické lanové navijáky. Spoustu dalších užitečných informací, které Vám mohou ulehčit výběr navijáku, naleznete v dalších článcích na tomto blogu. Na konkrétní zařízení a jejich parametry se podívejte na stránkách seal-navijaky.cz. Přejeme Vám šťastnou volbu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.