Tipy, jak využít elektrický lanový naviják 230V

Zajímalo by Vás k čemu se dá použít elektrický lanový naviják 230V? V tomto článku naleznete několik tipů, jak tento naviják využít v dílně, na stavbě, ve skladě nebo při opravě aut. U elektrických lanových navijáků s proudovým odběrem 220 V – 400 V jsou důležité parametry jak tažné síly, tak síly zdvihu. Tato zařízení tedy umožňují nejen přitahování břemene, ale i jeho zvedání. A to je vlastnost, kterou lze skvěle využít při různých pracích. Opět ale musíme připomenout, že je důležité dodržovat maximální povolenou hmotnost zvedaného břemene. V rámci vlastní bezpečnosti i zachování funkčnosti navijáku by zařízení nikdy nemělo být přetěžováno. Mohlo by dojít k přetržení lana navijáku nebo k poškození jeho motoru či jiné části.

Elektrický lanový naviják 230V v dílně

Základní využití elektrického navijáku 230 V v dílně je na zvedání či přenášení těžkých břemen. Můžeme tak zvedat těžké krabice, také různý materiál jako dřevo, cihly, pytle s pískem, dlažbu apod. Díky navijáku můžeme bez námahy nakládat břemena s velkou hmotností na přívěsný vozík nebo na korbu auta. V dílně má velké využití elektrický naviják jezdící u stropu na kolejnicích (je to tzv. kočka). Například v autodílně můžeme zavěsit, pomocí pásů, kola traktorů a přesunout je na dané místo nebo vyzdvihnout si je na ruční vozík. S trochou kreativity a zručnosti má využití navijáku v dílně nesčetně možností. V případě, že se naviják zavěsí na pevnou konstrukci, mohou se pomocí něj vytahovat z vozidel motory či jiné díly.

Zjistit více

Elektrický lanový naviják 230V na stavbě

Navijáky jsou už velmi dlouho nedílnou součástí při práci na stavbách. Podobně jako v dílnách se využívají na vyzvednutí břemen. Pomocí navijáků se zvedají různé těžké materiály i celé stavební konstrukce. Významná pomoc navijáku na stavbách je při vytahování břemen do větších výšek. Například když se staví několikapatrová budova, tak je často naviják připevněn na pevné konstrukci a je pomocí něj vytahován veškerý materiál a ostatní potřebné nástroje.

Elektrický lanový naviják 230V ve skladě

Lanové navijáky můžeme využít také ve skladě. Opět nám nejvíce pomohou při zvedání těžkých krabic a jiných břemen. Lze je ale využít i při celkové organizaci skladu. V případě, že si je chytře nainstalujeme na kolejnice, můžeme pohodlně různé břemena zvedat a zarovnávat do regálů.

Elektrický naviják 230 V má opravdu široké využití. Díky němu se nenadřete a uchováte si sílu na důležitější věci, než je zvedání těžkých krabic. S trochou kreativity zjistíte, že se dá naviják využít skoro všude. Například v pražírně kávy na zvedání pytlů, na jejich přesouvání nebo při vyzvednutí pytle nad násypku pražícího stroje. Snad jsme Vám v tomto článku alespoň trochu nastínili, na co můžete využít naviják 230 V a donutili Vás přemýšlet, k čemu by se Vám mohl hodit. Na přehled navijáků, jejich parametrů, cen apod. se můžete podívat na seal-navijaky.cz. Přejeme šťastný výběr a příjemné využívání Vašeho zařízení.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.