Elektronické navijáky do dílny 230V – mysleli jste elektrické?

V dnešním článku se společně podíváme na velmi oblíbené elektronické navijáky do dílny 230V (lépe řečeno elektrické navijáky do dílny) a také variantu elektronický naviják do dílny 400V . Sortiment na trhu v tomto odvětví je doopravdy široký, proto jsme si připravili krátké seznámení s tím, na co je třeba při výběru takovýchto navijáků dbát.

K čemu může elektronický naviják do dílny 230V sloužit

Jak už prozrazuje zkratka 230 V, navijáky tohoto typu ke své činnosti potřebují napájení z domácího zdroje o napětí 230 voltů. Z toho plyne, že navijáky jsou určeny k pevnému umístění a není možné s nimi provádět velké manipulace. Elektronický naviják do dílny 230V je možno pevně upevnit, ovšem existují také závěsné varianty. To závisí především na účelu, pro který budete toto zařízení využívat. Elektronické navijáky do dílny 230V nachází své uplatnění při zvedání břemen, ale také třeba při manipulaci s předměty na nakloněné rovině. Jedná se o velmi praktické pomocníky, na které již dnes nedá dopustit mnoho spokojených uživatelů.

Zjistit více

Elektronické navijáky do dílny 230V – nejdůležitější parametry

Pokud si pořizujete elektronický naviják do dílny 230V nebo o jeho koupi alespoň uvažujete, určitě vás v první řadě bude zajímat jeho tažná síla a stejně tak síla zdvihu. Hodnoty těchto parametrů takřka není možné opomenout. Bývá pravidlem, že síla zdvihu bývá podstatně menší, než tažná síla. Důvod není těžké uhodnout – při zvedání nákladu je třeba vyvinout mnohem větší sílu, než při tažení po nakloněné rovině. Důležitou součástí navijáku je jeho lano. Dobře zvažte jeho délku a materiál. Nejčastěji se využívá lano ocelové nebo pozinkované a obecně platí, že čím je jeho průřez silnější, tím je také lano výkonnější. Pokud vás zajímá, jak se takovýto naviják ovládá, většinou je součástí dodávky kabelové ovládání. Pro ujasnění si nyní představíme jeden z nejprodávanějších a nejvyužívanějších modelů – naviják ComeUp, typ CWS-230. Tento model, dostupný již za 21 768 korun, se řadí do kategorie závěsných navijáků a při koupi obdržíte 25 metrů dlouhé pozinkované lano. Samotné zařízení váží asi 15 kilogramů a má hned několik výhodných specifik. Tím prvním je speciální západka na brzdě, která zajišťuje okamžité a spolehlivé brzdění. Druhou výhodu představuje senzor na rameni navijáku. Jeho úkolem je automatické zastavení motoru, jakmile je celé lano navinuto zpět na buben navijáku. Nakonec je třeba zmínit jeho sílu zdvihu, která činí 351 kilogramů.

Elektronický naviják do dílny 400V

Druhé odvětví elektrických navijáků do dílny tvoří zařízení , vyžadující napětí 400 V. Tyto navijáky většinou disponují možností většího výkonu, než modely závislé na napětí 230 V. Jejich rozměry také bývají masivnější a cena vyšší. Tak například elektronický naviják do dílny 400V ComeUp, typ CP-750T, pořídíte za necelých 80 tisíc korun. Jeho výkon je však doopravdy obdivuhodný – disponuje tažnou silou 5500 kilogramů a silou zdvihu 1188 kilogramů. Ať už se tedy poohlížíte po elektronickém či elektrickém navijáku do dílny, napájeném z domácího zdroje, doufáme, že vám byl dnešní článek v mnoha ohledech nápomocný. Pro více informací doporučujeme také navštívit naše internetové stránky a e-shop na adrese: seal-navijaky.cz. Přejeme mnoho štěstí při výběru vašeho nového pomocníka do dílen a garáží.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.