Navijak 12V – nejspolehlivější a nejprodávanější značky

Pokud momentálně přemýšlíte nad pořízením elektrického lanového navijáku 12V a raději byste se místo zbytečného experimentování uchýlili k ověřené klasice, potom jste rozhodně na správné adrese. V následujícím článku si povíme více o nejprodávanějších zařízeních určených k odtahu aut a čtyřkolek, u nichž si jejich spolehlivostí můžete být naprosto jistí. Navijak 12V a jeho výběr tak pro vás již nebude představovat sebemenší problém.

Co konkrétně vzít v úvahu při výběru navijáku 12V?

Obecně vzato, elektrické navijáky 12V využijete zpravidla při off-roadových aktivitách, jste-li vlastníkem terénního SUV nebo čtyřkolky. Lehký lanový navijak 12V však stejně tak může posloužit k natahování zvěře na přívěs nebo korbu a při manipulaci s menšími loděmi. Primární účel využití navijákového zařízení si musíte v prvé řadě určit sami – od toho se totiž bude odvíjet volba nejdůležitějších parametrů autonavijáku 12V, zejména rozmezí tažné síly. Mějte na paměti, že by síla zařízení měla být vždy vyšší o cca 25 %, než činí reálná hmotnost vyprošťovaného vozidla, a to zejména z důvodu potenciálně zhoršené kvality povrchu, z něhož se budete pokoušet vašeho off-roadového miláčka osvobodit. Jedině tak bude váš navijak 12V skutečně spolehlivým pomocníkem.

Zjistit více

Lehčí modely navijáku 12V

Mezi nejvyužívanější a nejoblíbenější elektrické navijáky můžeme bezesporu zařadit ty od firmy ComeUp. Navijak 12V značky ComeUp DV 3500i je pro své univerzální využití a snadnou instalaci velice populární komoditou u řady hobby nadšenců, kteří se díky němu již nemusí strachovat o bezproblémovou nakládku přívěsu, ulovené zvěře, zahradní techniky nebo lodí. Elektrický navijak 12V typu ComeUp Cub 3 si potom oblíbili především majitelé čtyřkolek, kterým imponuje jednoduché sportovní provedení a nízká hmotnost navijáku, v kontrastu k dostatečně vysoké tažné síle (1361 kg), neabsentující třístupňové planetové převodovce a dokonce možnosti dokoupení dálkového rádiového ovládání celého zařízení.

Nejprodávanější navijak 12V pro SUV?

V řádově vyšší cenové relaci si výrazně konkurují dvě značky navijáků určených v prvé řadě pro majitele těžších off-roadových SUV. ComeUp DV-9 s tažnou silou přes čtyři tuny nabízí motor o slušném výkonu 4,6 hP, patentovanou automatickou strukturu kónické brzdy (CBS), vodotěsné ovládání spojky s termometrickým LED indikátorem a rychlost navíjení lana až 13 m/min. Konkurenční navijak 12V značky Ramsey Winch REP 8000 s o něco nižším maximálním zatížením se pyšní ještě výkonnějším motorem o síle 5,5 hP, obecně srovnatelnými parametry a příznivější cenou.

Ostatní značky a kde to všechno najít

Z dalších populárních a spolehlivých značek můžeme vypíchnout také elektrické navijáky Superwinch, jejichž typy S-2500 a X-3F disponují tažnou silou okolo jedné tuny a své využití tak v případě relativně lehčí zátěže určitě najdou. Superwinch představil rovněž vůbec nejlehčí navijak 12V o maximální zátěži pouhých 360 kg, který tak docení zejména nenároční uživatelé, orientovaní na nízké ceny. V příkrém kontrastu k tomuto stojí takřka nezničitelný ComeUp Wolf-8.5, jeden z nejkvalitnějších (a také těch dražších) autonavijáků na českém trhu. Všechny uvedené navijáky a ještě hromadu dalších naleznete na e-shopu seal-navijaky.cz, proto neváhejte si je zde prohlédnout a v případě jakýchkoliv dotazů zavolat na telefonickou linku e-shopu, jehož podpora vám ochotně poradí s výběrem toho nejvhodnějšího a nejspolehlivějšího zařízení. Ve výsledku tak můžete ušetřit nervy, čas i peníze.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *