Nejvýkonnější naviják ComeUp

Připravili jsme si krátký článek, ve kterém jsme se věnovali klíčovým informacím o lanových navijácích. Porovnali jsme za Vás celkem tři elektrické lanové navijáky ComeUp, se zaměřením na verzi s 12 V napětím (se zmínkou o možnosti s 24 V). Informujeme Vás o nejdůležitějších technických parametrech a o všem, co byste měli vědět, pokud přemýšlíte o koupi takového zařízení. Společně se podíváme na vlastnosti každého zařízení a odpovíme na nejčastější dotazy. U každého typu pak uvádíme odkaz na e-shop, na kterém se případně můžete dále informovat.

Elektrický lanový naviják ComeUp DV-6

Jeho maximální tažná síla dosahuje 2722 kg při celkovém napětí 12 V a výkonu motoru 3,2 hP. Tažné lano je vyrobeno z oceli, jehož délka činí 24,4 m a průměr 7,1 mm. Rozměry navijáku jsou 460x159x263,9 mm, čímž je se svou hmotností 22,8 kg vhodný pro menší offroady či přenosné navijáky. Nyní je dostupný ve dvou variantách, a to buď se standardním, anebo s dlouhým bubnem. Roli zde samozřejmě hraje typ povrchu nebo jeho sklon, proto je důležité, aby tažná síla navijáku byla o 25% vyšší, než je hmotnost taženého vozidla. Naviják lze připojit bez vrtání k rámu vozidla.

Zjistit více

Elektrický lanový naviják ComeUp DV-9

Tažná síla dosahuje 4082 kg. Zde se nabízí možnost zakoupit 12V verzi s motorovým výkonem 4,6 hP nebo 24V s výkonem 2,6 hP. Díky takto výkonnému motoru má lepší točivý moment a vyšší rychlost. Lano je pozinkované s délkou 30,5 m a průměrem 8,3 mm. Rozměry navijáku u 12V verze jsou 602x159x191 mm, s celkovou hmotností 33 kg. U verze s 24 V je pak délka navijáku o něco menší. Výhodou tohoto navijáku je stykač, který zajišťuje ochranu proti vodě nebo 5-ti metrové kabelové ovládání s teplotním LED indikátorem v případě přehřátí motoru. Tento typ patří k nejprodávanějším navijákům své řady a nejčastější uplatnění nachází například u odtahových služeb.

Elektrický lanový naviják ComeUp DV-18

Tento vysoce kvalitní naviják se může pyšnit svou maximální tažnou silou 8181 kg, díky čemuž je zařazen k nejvýkonnějším navijákům. Stejně jako u předchozího typu je na výběr ze dvou variant. 12 V s motorovým výkonem 7,0 hP a 24 V s výkonem 6,0 hP. Je vyroben z tvrzené oceli s lehkým a nízkým profilem a je vybaven ocelovým lanem s délkou 25 m a průměrem 12,7 mm. Naviják váží 59 kg a jeho rozměry jsou 661x215x242 mm. U 24V verze je pak délka navijáku opět o něco menší. Také se pyšní vodotěsným kabelem a teplotním LED indikátorem. Navíc má patentovanou mechanickou kuželovou brzdu bez prokluzování, pro tah s plnou zátěží. Své uplatnění nachází u těžších odtahových vozidel.

Jak již bylo zmíněno u prvního navijáku ComeUp DV-6, je nutno, aby u těchto typů navijáků byla tažná síla o 25 % vyšší než je samotná hmotnost vozidla, což platí pro navijáky s napětím 12 V a 24 V. Cena zmíněných zařízení se pohybuje zhruba od 18 000 do necelých 50 000 korun. Doufáme, že jsme Vám přiblížili několik typů navijáků a budete přemýšlet o jeho koupi. V případě dalších dotazů se můžete informovat na https://www.seal-navijaky.cz/, prodejci e-shopu Vám rádi zodpoví jakékoliv dotazy. Na tomto odkazu se také můžete informovat o dalších typech navijáků, o dalších technických parametrech a samozřejmě vybírat v různých cenových relacích, které jsou pro Vás přijatelné.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.