Nezbytná součást pro Vaše off-roady či čtyřkolky? 12V elektrický naviják

Kdy se mi bude 12V naviják hodit? Jak vybrat ten správný? Kde jej mohu pořídit? A kolik mě bude stát? Tyto a další otázky vám dnes zodpovíme v našem článku a přidáme i pár tipů, abychom vám usnadnili rozhodování.

Proč si 12V elektrický naviják pořídit?

V první řadě si musíme uvědomit, k čemu chceme naviják využít. Pokud jste vlastníkem off-roadového vozidla a nebo čtyřkolky a zároveň máte zálibu v adrenalinových jízdách, pak určitě nebudete litovat. Ba naopak. Kolize, uvíznutí pod svahem, nebo i nehoda kamaráda, který vás doprovázel, již nebude žádný problém. Díky navijáku vozidlo během pár minut vyprostíte a můžete v jízdě pokračovat dál.

Druhý případ je ten, kdy je naviják pomocníkem při vaší práci. Přesun nákladu bude otázkou chvilky a vy ušetříte jak čas, tak i síly. Lze jej využít na hasičských vozech, při práci s objemným nákladem, pro natažení ulovené zvěře na korbu vozidla, či vyproštění jiných vozidel.

Zjistit více

V každém případě je však nutné počítat s tažnou silou daného navijáku a vaším záměrem, s jakým chcete naviják využívat.

Navijáky na AUTO

Autonavijáky můžeme využít v široké řadě případů. Jak již bylo řečeno, bude nepostradatelným pomocníkem při divokých, off-roadových jízdách, ale i jako užitečný pomocník v zaměstnání. Výhodou 12V elektrického navijáku je snadná montáž, nižší pořizovací cena oproti jiným typům navijáků nebo i možnost práce při velkých sklonech v terénu. Pro správnou volbu navijáku je potřeba znát celkovou hmotnost vozidla, včetně veškerého příslušenství a doplňků. Tažná síla by měla být dosti vysoká na to, aby vyprostila vozidlo i přes překážky v terénu (jako je např. bahno, písek, sníh, led apod.), proto se doporučuje zhruba o 25% vyšší, než je reálná hmotnost vozidla.

Levnější “hobby” navijáky mívají zpravidla pozinkovaná lana s délkou od 7 metrů, tažná síla je od 360 kg a výhodou je nízká hmotnost a flexibilita při nakládání ulovené zvěře, zahradní techniky apod. Ceny se pohybují zhruba od 8 800 Kč.

Pokud však chcete takřka nezničitelný naviják s ocelovým lanem o délce 30 metrů, tažnou silou až 5 500 kg a především dvoustupňovou, šnekovou převodovkou, pak zvolte jednu z dražších variant. Tyto se cenově pohybují až do 47 000 Kč.

Máme pro Vás odkaz na e-shop, kde najdete podrobné popisy daných navijáků, včetně ceny a dostupnosti. E-shop naleznete zde seal-navijaky.cz/navijaky-na-auto/.

Navijáky na ČTYŘKOLKY

12V navijáky na čtyřkolky se využívají v situaci, kdy při jízdě uvíznete, k manipulacím s menšími náklady, avšak určitě toto zařízení ocení i Vaši přátele, se kterými vyjížďky pořádáte. Je důležité, aby byl naviják především malý a lehký, ale zároveň dostatečně silný. U čtyřkolek se doporučuje tažná síla o dvojnásobku hmotnosti vozidla.

Levnější varianty se pohybují od 5 500 Kč, poslouží při jakékoli manipulaci s předměty o váze nejméně do 360 kg a jsou vybaveny pozinkovaným lanem s délkou od 7 metrů.

Dražší varianty lze využít i u terénních vozidel, v mechanických dílnách nebo i v průmyslu. Jsou vybaveny 15 metrovým, ocelovým lanem, tažnou silou až 1 100 kg a cenově se vyšplhají až k 18 000 Kč.

A kde tento naviják koupit? Odkážeme Vás na e-shop, kde si můžete v pohodlí domova vybrat ten, který je pro Vás nejvhodnější. Všechny druhy najdete zde seal-navijaky.cz/na-ctyrkolku-12v/.

Máte již vybráno?

Doporučujeme vám, zkonzultovat vhodnost navijáku, ještě před jeho nákupem. Neváhejte se obrátit na odborníky emailem seal@seal-navijaky.cz nebo telefonicky na čísle +420 602 520 086.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *