Vybíráme silný naviják na ctyrkolku

V dnešním článku se zaměříme na elektrický naviják na čtyřkolky. Tyto navijáky by měly splňovat několik základních kritérií. Měly by být lehké a malé, na druhou stranu však natolik silné, aby čtyřkolku dokázaly vyprostit z bahnitého terénu. Porovnáme také několik zástupců a určíme ten nejsilnější navijak na čtyřkolky.

Elektrický navijak na čtyřkolky ComeUp Cub 2, Cub 3 a Cub 4

Tento naviják značky ComeUp, model Cub 2, byl vyvinut speciálně jako naviják na čtyřkolky. Díky jeho tažné síle je schopný manipulovat s předměty o hmotnosti až 907 kg. Poněvadž se hmotnost samotné čtyřkolky, včetně jejího řidiče, pohybuje přibližně okolo půl tuny, nemusíte se obávat, že by si naviják na ctyrkolku ComeUp Cub 2 nedokázal poradit s jejím vyproštěním. Výhodná je především jeho nízká hmotnost – 6,5 kg. Naviják na čtyřkolky je dále vybaven třístupňovou planetovou převodovkou a pozinkovaným lanem délky 15,2 metrů a o průměru 4mm. Jeho cena se pohybuje okolo 5.400 korun. Navijak na čtyřkolky Cub 3 je vylepšenou verzí předchozího modelu Cub 2. Na rozdíl od svého předchůdce dokáže naviják na čtyřkolky vyvinout tažnou sílu až 1361 kg. Jeho hmotnost je také o něco větší – 8,2 kg. Délka lana se neliší, rozdílný je však jeho průměr. Lano navijáku Cub 3 je totiž ve svém průměru o 0,8 mm silnější (4,8 mm) Pořídíte ho již za 7.000 korun. Další model od společnosti ComeUp je uzpůsoben především do náročného terénu. Přestože je tento naviják na ctyrkolku schopen vyvinout tažnou sílu až 1814 kg, na jeho hmotnosti (8,9 kg) to není znát. Průměr patnácti-metrového pozinkovaného lana je 5,5 mm. Tento naviják na čtyřkolky svými parametry a výkonností patří zaručeně mezi špičku na trhu. Jeho pořizovací cena je přibližně 9.900 korun.

Zjistit více

Elektrický naviják na ctyrkolku Ramsey Winch Badger 2500H

Společnost Ramsey Winch vyvinula pro vlastníky čtyřkolek praktický model Badger 2500H. Naviják na čtyřkolky disponuje maximální tažnou silou 1133 kg. Průměr ocelového lana (15 m) je 4,8 mm. Kromě malých rozměrů a přijatelné hmotnosti, která je menší, než deset kilogramů, má tento navijak na čtyřkolky další výhodu. Jeho součástí je totiž lanové okno určené pro lepší navádění lana na buben při jeho navíjení. Na trhu ho seženete za cenu pohybující se kolem 14.000 korun.

Elektrický naviják na čtyřkolky Superwinch EX-1E

Poslední elektrický navijak na čtyřkolky, který si v dnešním přehledu představíme, je navijak na čtyřkolky od společnosti Superwinch model EX-1E. Tento naviják na čtyřkolky byl vytvořen především za účelem manipulace s předměty do 360 kg, proto není příliš vhodný k samotnému vyprošťování čtyřkolek z bahnitého terénu. Díky svým rozměrům a hmotnosti je však velmi skladný a nenápadný. Jeho cena se pohybuje kolem 9.600 korun.

Shrnutí

Co se týče tažné síly, v dnešním porovnání mezi navijáky zvítězil elektrický lanový naviják na ctyrkolku ComeUp Cub 4.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *