Vybíráme lanovy navijak pro myslivce

Myslivci, to je specifická sorta lidí. Milují lesy a přírodu obecně, a kdo nějakého myslivce zná, ten dobře ví, že ve volných chvílích ho zastihne doma málokdy. Šumění stromů je myslivcově duši bližší než pohodlí gauče a sledování pohyblivých obrázků v televizi. Dokonce i o víkendech vstávají časně zrána a obklopeni skupinou stejných nadšenců vyráží do lesa na hon. A protože ulovenou kořist je potřeba z místa odvléct, ba mnohdy vyprostit a až teprve pak odvézt, patří dnes již mezi povinnou výbavu každého správného myslivce lanovy navijak.

Jak vybrat ten správný lanovy navijak pro myslivce

Vzhledem k tomu, že se na výchozí stanoviště k lesu myslivci sjíždějí osobními, případně užitkovými vozy, je nejvhodnější volbou elektrický lanovy navijak s napájením 12V. Důležitým parametrem každého navijáku je tažná síla – ta by měla být dost vysoká na to, aby vyprostila reálnou hmotnost vozidla, tedy samotnou hmotnost doplněnou o pohonné hmoty, kapaliny, náklad apod., a to i přes případné překážky. V nezpevněném terénu a podmínkách, které v přírodě panují, se může snadno stát, že bude potřeba vyprostit nejen ulovenou zvěř, ale také vůz, který se na místo úlovku přesune. Běžně se doporučuje tažná síla o 25 % vyšší, než je reálná hmotnost vozidla. V neposlední řadě je dalším významným aspektem při výběru také velikost – ideální lanovy navijak pro myslivce má totiž malé rozměry a nízkou hmotnost, aby veškerá manipulace s ním byla příjemná a pohodlná.

Zjistit více

Lanovy navijak ComeUp DV-2500i – cena 9.668 Kč

S ohledem na výše zmíněné informace uvádíme jeden typ navijáku, který splňuje dané podmínky výběru. Lanovy navijak ComeUp DV-2500i patří do kategorie “hobby” a (nejen) myslivci se na něj můžou spolehnout. Konkrétně tento typ pomohl při honu v okolí Boršic na Uherskohradišťsku vyprostit z křoví a posléze naložit krásný “kousek” jelena, který přítomné překvapil jak svým vzrůstem, tak i váhou. Bez pomoci navijáku by byl úlovek jen těžko odvezen. Tento lanovy navijak se vyznačuje malými rozměry (432 x 93 x 153 mm), nízkou hmotností (13,5 kg) a poměrně vysokou tažnou silou 1134 kg při délce pozinkovaného lana 15,2 m. Byl navržen tak, aby byl flexibilní při nakládání ulovené zvěře, ale i přívěsů, lodí nebo zahradní techniky. Jeho použití je skutečně univerzální a navíc se i snadno instaluje.

Kde pořídit lanovy navijak a čemu se vyvarovat

Nutná je obezřetnost především v oblasti neověřených značek navijáků, které se v posledních letech na našem trhu často objevují. Nízká totiž může být nejen cena, ale také kvalita. Obecně lze říci, že od ověřených, byť dražších značek, lze očekávat vyšší výkonnost a zároveň také delší životnost a dostupnost náhradních dílů. Lanovy navijak pohodlně vyberete a bližší informace získáte na e-shopu seal-navijaky.cz. Při výběru je velmi vhodné nechat si poradit od zkušených odborníků. Obrátit se můžete na podporu tohoto právě zmíněného prodejce, a to na e-mailu seal@seal-navijaky.cz nebo telefonu 602 520 086. Rádi Vám pomohou se samotným výběrem zařízení a ochotně vysvětlí veškeré parametry.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *