Dostupné a kvalitní navyjaky

V tomto článku si povíme něco na téma dostupné a kvalitní navyjáky nejznámějších značek, které na trhu můžete naleznout. Hledáte elektrické navyjaky nebo navijáky? U nás naleznete obojí! Zastavíme se u oblíbených ATV navijáků, dále zmíníme autonavijáky vhodné k vyprošťování a na závěr se dozvíte něco málo i o elektrických navijácích napájených z domácího zdroje, ale i to jaká verze slova „navyjaky“ je vlastně ta správná.

ATV navyjaky

První druh navijáků, na který se zaměříme, jsou ATV navyjaky. Ty slouží především nadšeným majitelům čtyřkolek, kteří se rádi vydávají na dobrodružné off-roadové vyjížďky. A pokud tito dobrodruzi nedopatřením zapadnou mezi nánosy bláta v nestabilním terénu? Přesně pro tyto situace mají na svém vozidle nainstalované ATV navyjaky. Zmíněná zařízení jsou charakteristická především svou nízkou hmotností a malými rozměry. Na druhou stranu však musí být dostatečně silná, aby bylo možné čtyřkolku vyprostit. Tažná síla musí vždy převyšovat celkovou hmotnost čtyřkolky i s nákladem. Typický zástupce mezi ATV navyjaky je například model Cub 3 značky ComeUp. Ten tvoří zlatou střední cestu mezi dalšími dvěma modely ze stejné série (Cub 2 a Cub 4). Dokáže si poradit s vyproštěním čtyřkolky o hmotnosti až 1361 kg a jeho cena se pohybuje kolem 7000 korun.

Zjistit více

Elektrické navyjaky 12V na auto

Další kategorie navijáků slouží k vyprošťování automobilů. Tyto navyjaky jsou určeny do situací, jako je zapadnutí mezi nánosy bláta, uvíznutí ve sněhové vánici nebo pro jakoukoliv nezvyklou situaci způsobenou nejen nepřízní počasí. I zde je třeba při výběru dbát na několik důležitých faktorů. Kromě tažné síly, která by správně měla být 1,25 – 1,5 krát vyšší, než hmotnost automobilu s nákladem, je třeba zvážit také typ převodovky, lana a jak často bude naviják využíván. Jeho činnost je totiž závislá na elektromotoru, který by se mohl poškodit přehříváním. Spolehlivým a cenově dostupným navijákem z této kategorie je model Rep 8000 od společnosti Ramsey Winch. Tento naviják je schopen vyprostit jakékoliv vozidlo o hmotnosti menší než 3620 kg, což ho řadí mezi nejvýkonnější navyjaky na trhu. Pořizovací náklady činí přibližných 17 000 korun. Pro nákladní automobily a hasičská vozidla jsou určeny elektrické navyjaky o dvojnásobném napětí, tedy 24 V.

Elektrické navyjaky do dílny 230V

Poslední druh elektrických navijáků, o kterých si povíme, jsou navyjaky 230V napájené z domácího zdroje. Při koupi je třeba zvážit všechny podstatné parametry. Kromě tažné síly, která charakterizuje především autonavijáky, je důležité se zabývat také silou zdvihu. Z toho vyplývá, že s pomocí elektrických navijáků 230V je možné manipulovat s předměty na nakloněné rovině, ale také zvedat břemena do výšky. Vyvarujte se levným navijákům od neověřených značek, při výběru těchto přístrojů se rozhodně vyplatí investovat do kvality. Mezi nejznámější výrobce elektrických navijáků 230V patří značka ComeUp. Podíváme se tedy na jeden z jejich nejprodávanějších modelů, který seženete již za 26 608 korun a představíme si jeho parametry. Naviják ComeUp, model CWG-10077, je garancí kvalitního výkonu a tichého chodu. Disponuje tažnou silou 2250 kg a jeho síla zdvihu činí 467 kg. Součástí dodávky je 60 metrů dlouhé pozinkované lano, takže si nemusíte dělat starosti s jeho výběrem a následným dokupováním. V každém případě je tento přístroj vhodná varianta pro každého, kdo hledá dostupné a kvalitní elektrické navyjaky do dílny.

Shrnutí na závěr

Určitě jste si všimli, že se v dnešním článku vyskytují elektrické navyjaky, psané s Y. Chceme vás upozornit, že tato verze slova „naviják“ je chybná. Od této chvíle tedy už jen elektrické navijáky. Snad vám dnešní článek rozšířil obzory a zjednodušil rozhodování při výběru. Pro více informací navštivte náš e-shop seal-navijaky.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.