Naviják ComeUp Vás zvedne nejen ze židle

Dnes si porovnáme navijáky ComeUp ze tří cenových úrovní s napájením 12 V, tedy pro použití v osobních či užitkových vozech. Je jasné, že ne každý z nás má s navijáky zkušenost, a proto na následujících řádcích nastíníme, co jaký naviják ComeUp dokáže. Zaměříme se na nejdůležitější parametry, např. na tažnou sílu – ta by měla být dost vysoká na to, aby vyprostila reálnou hmotnost vozidla, tedy samotnou hmotnost doplněnou o pohonné hmoty, kapaliny, náklad apod., a to i přes případné překážky. Běžně se doporučuje tažná síla o 25 % vyšší, než je reálná hmotnost vozidla. Před samotným pořízením je také vhodné si promyslet, za jakým účelem naviják pořizujeme a jak často jej budeme používat. Podle těchto hledisek vybereme nejvhodnější typ i potřebnou kvalitu zařízení. Obezřetní musíme být především v oblasti neověřených značek navijáků, které se v posledních letech na našem trhu často objevují. Nízká totiž může být nejen cena, ale také kvalita. Obecně lze říci, že od ověřených, byť dražších značek, lze očekávat vyšší výkonnost a zároveň také delší životnost a dostupnost náhradních dílů. Přesně to platí i o značce ComeUp.

Elektrický lanový naviják ComeUp DV-2500i – cena 7.611 Kč

Také patříte k nadšencům, kteří dovolenou tráví zásadně v domě na kolečkách? Anebo raději “sjíždíte” vodu? Možná vyrážíte do přírody na pravý nefalšovaný lov… Ať tak či onak, spolehnout se můžete na tento naviják z kategorie “hobby.” Jeho předností jsou malé rozměry (432 x 93 x 153 mm), nízká hmotnost a poměrně vysoká tažná síla 1134 kg při délce pozinkovaného lana 15,2 m. Byl navržen tak, aby byl flexibilní při nakládání přívěsů, lodí, ulovené zvěře nebo zahradní techniky. Použití je skutečně univerzální a navíc se snadno instaluje. Pakliže hledáte naviják pro příležitostné využití, nemusíte se bát, že byste s nákupem tohoto levnějšího modelu prohloupili.

Zjistit více

Elektrický lanový naviják ComeUp DV-9i – cena 19.590 Kč

Nadšenci offroad jízdy a specialisté z odtahových služeb zpozorněte – navijáky z této řady nacházejí uplatnění především u vás. Vysoce výkonný motor, který mu dodává lepší točivý moment a vyšší rychlost v kombinaci s třístupňovou převodovkou, zaručuje spolehlivost a odolnost navijáku i v drsných podmínkách. Tažná síla činí až 4080 kg při délce syntetického lana 30,5 m. Rozměry navijáku činí 602 x 159 x 250 mm a vzhledem ke své výšce jsou u vozidel odtahových služeb montovány na plošinu za kabinou řidiče.

Elektrický lanový naviják ComeUp Wolf-12.0 – cena 47.178 Kč

Poslední kategorie, kterou se budeme zabývat, je zajímavá především pro oblast průmyslu a opět také pro odtahové služby, dále je tento naviják takřka nenahraditelným v zásahových hasičských vozech. Zbystřit by měli i ti z vás, kteří se chystají na expedici nebo kamkoliv do ztížených klimatických podmínek. Patří totiž k těm nejkvalitnějším typům navijáků a jeho robustní skladba o rozměrech 561,5 x 366,5 x 263,7 mm jej navíc činí téměř nezničitelným. Unikátní je také jeho tažná síla – v maximu až 5443 kg, délka ocelového lana dosahuje 30,5 m a díky použití šnekové převodovky jsou tyto navijáky výborné i na udržení taženého břemene, přičemž stačí velmi malá brzdicí síla.

V tomto článku jsme porovnávali zboží z e-shopu www.seal-navijaky.cz, kde také naleznete každý naviják ComeUp detailněji popsán. Pakliže skutečně zvažujete koupi navijáku, je velmi vhodné nechat si poradit od zkušených odborníků. S důvěrou se můžete obrátit na podporu tohoto výše zmíněného prodejce, a to na webu seal-navijaky.cz nebo telefonu 602 520 086. Nejenže Vám pomohou se samotným výběrem zařízení, ale rádi Vám vysvětlí veškeré parametry.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.