Příležitosti, kdy využít naviják do lesa

Pro lesnické práce je naviják nepostradatelným vybavením, ať už se jedná o profesionální nebo příležitostnou práci. Připravili jsme si pro vás článek, který vám ukáže, k jakým příležitostem se dá naviják do lesa využít a také si řekneme, jaká kritéria by měl ten správný naviják do lesa splňovat.

Kdy se naviják do lesa používá?

Naviják do lesa je skvělým pomocníkem při celém procesu těžby dřeva. Používá se pro zajištění kmenu při porážení stromu i následnému přibližování kmenů stromů z místa těžby k místu odvozu. Pokud si zvolíte nástavbu za traktor Tajfun, dá se použít také k nakládání (tzv. rampování) kmenů stromů. Lesnický naviják nemusí sloužit pouze pro těžbu, ale také se používá pro odtah již spadlých kmenů.

Zjistit více

Jak si správně vybrat?

Naviják pro lesnickou práci by se měl vyznačovat větší tažnou silou, která by měla vycházet z předpokládané hmotnosti tahaného dřeva a výkonu traktoru. Dále je pro naviják do lesa důležitý stálý výkon, protože navijáky bývají při těžbě dřeva vystavovány velké zátěži a často jsou využívány v několika-hodinovém nepřetržitém provozu. Proto musíme zvolit navijáky spolehlivé, kde nehrozí nebezpečí přehřátí či spálení elektromotoru. Z tohoto důvodu je vhodnější použít hydraulický naviják, který je pro nepřetržitý provoz lepší volbou než naviják elektrický. Tato kritéria by vám měla zaručit dlouhou životnost navijáku a spolehlivost při práci. Pro profesionální těžbu dřeva je vhodný lesnický naviják Tajfun za traktor , který nabízí uchycení kmenů do tříbodového závěsu. K příležitostným pracím je možné použít některé z vyprošťovacích navijáků společně s vlastní ocelovou nástavbou. Navijáky také nabízí výběr mezi manuálním nebo dálkovým ovládáním stroje.

Kde si vybrat?

Jestli sháníte vhodný naviják do lesa, doporučujeme položit dotaz odborníkovi a získat tak více informací o daných možnostech řešení a produktech. Pokud si stále nevíte rady s výběrem navijáku, můžete se inspirovat na webu seal-navijaky.cz, případně se rovnou obrátit s dotazem na zkušené techniky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *