Vybíráme naviják 12V do lesa – na čtyřkolku

Jestli patříte k těm, kdo s chutí vyráží do terénu se svou čtyřkolkou, tak právě vám je určen následující článek. Čtyřkolka je úžasná zábava, ale mnohdy svého majitele dokáže dostat do prekérní situace. Třeba takovým zapadnutím v lese… Řešením je naviják 12 V do lesa, který je při extrémních radovánkách na čtyřkolce nenahraditelným společníkem. Naviják na čtyřkolku by měl být dostatečně silný, přitom ale lehký a dobře skladný. Velmi důležitým parametrem je tažná síla – ta by měla být dosti vysoká na to, aby vyprostila reálnou hmotnost čtyřkolky, tedy samotnou hmotnost doplněnou o pohonné hmoty, kapaliny, náklad apod., a to i přes případné překážky. Běžně se doporučuje tažná síla o 50% až 75% vyšší, než je reálná hmotnost vozidla. Oblast, v níž musíme být velmi obezřetní, se týká neověřených značek navijáků. V posledních letech se na našem trhu tyto často objevují a bohužel nízká bývá nejen cena, ale také kvalita. Obecně můžeme říci, že od ověřených, byť dražších značek, lze očekávat vyšší výkonnost, delší životnost a zároveň také dostupnost náhradních dílů. Zárukou kvality je například firma ComeUp, která na trhu působí již od roku 1975.

Naviják 12V do lesa – ComeUp Cub 2, cena 5.445 Kč

Pro čtyřkolky a sportovní vyžití je přesně určen tento typ elektrického navijáku. Díky kompaktním rozměrům 283 x 170 x 116 mm a nízké hmotnosti 6,5 kg jej snadno přibalíte na své adrenalinové výlety s sebou. Poslouží vám při manipulaci s jakýmkoliv předmětem do 907 kg, součástí je pozinkované lano o délce 15,2 m.

Zjistit více

Naviják 12V do lesa – ComeUp Cub 3, cena 7.006 Kč

Manipulaci s hmotností až do 1361 kg zvládá elektrický naviják ComeUp Cub 3. Stejně jako předchozí typ je dodáván s pozinkovaným, 15,2 m dlouhým lanem, jeho rozměry jsou pak nepatrně větší – 325,5 x 179,9 x 120 mm a 8,2 kg.

Naviják 12V do lesa – ComeUp Cub 4, cena 9.910 Kč

A pakliže bývá vaše dovádění na čtyřkolce extrémnějšího charakteru, sáhnout byste měli po tomto typu navijáku. Byl speciálně vyvinut do těch nejnáročnějších zimních i letních podmínek, je určen k manipulaci s jakýmkoli předmětem do 1814 kg, přičemž jeho rozměry 369,5 x 179,9 x 120 mm a váha 8,9 kg z něj činí stále ještě kompaktního společníka.

Všechny typy uvedených navijáků nabízí komfortní manipulaci a údržbu. Napájeny jsou pomocí akumulátoru vozidla, na kterém je elektrický lanový naviják nainstalován. Ovládá se standardně ručně z řídítek čtyřkolky, můžete si jej ale dovybavit radiovým ovládáním. Vaši spokojenost zaručí masivní konstrukce, kterou tvoří třístupňová planetová převodovka a dynamická mechanická zátěžová brzda – ta spolu s vodotěsným permanentním magnetickým motorem zajišťuje 100% brzdění. Každý uvedený naviják 12V do lesa včetně detailní specifikace naleznete na e-shopu www.seal-navijaky.cz. Pokud tedy zvažujete koupi navijáku, je velmi vhodné nechat si poradit od zkušených odborníků. S důvěrou se můžete obrátit na podporu tohoto výše zmíněného prodejce, a to na e-mailu seal@seal-navijaky.cz nebo telefonu 602 520 086. Nejenže Vám pomohou se samotným výběrem zařízení, ale rádi Vám vysvětlí veškeré parametry.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *