Nejvýkonnější naviják ComeUp

Navijáky mají pestré využití – v lesnictví, v odtahových službách a ani řidiči offroadových vozidel se bez tohoto vybavení v blátivém terénu neobejdou.

Značka ComeUp

V dnešním článku si srovnáme tři navijáky značky ComeUp, která trhu přispívá již od roku 1975. Je unikátní tím, že slepě nenásledovala technologie ostatních úspěšných značek, ale snažila se zdokonalit jejich problémové části. Přelomovým modelem této značky se stal naviják ComeUp DV-9000, který svou spolehlivostí a výkonem zapříčinil konec monopolu v USA v tomto odvětví.

Zjistit více

Vybrané navijáky jsou z průměrné cenové kategorie – 20 000 Kč. Ve všech případech se jedná o elektrické navijáky s napájením 12 V nebo 24 V. Vybranými produkty jsou – ComeUp Seal Gen2 9.5 (22 373 Kč), ComeUp DV-9i (19 590 Kč) a ComeUp DV-6 (18 138 Kč). Každý naviják ComeUp srovnáme z hlediska využití, technických parametrů a ceny.

Technické parametry a využití

Nejdražší naviják ComeUp Seal Gen2 9.5 je díky své robustní konstrukci, odolnosti proti vodě a dalším parametrům, vhodný pro extrémní pracovní podmínky. Disponuje maximální tažnou silou 4 309 kg, a tak je vhodný pro offroad vozidla do hmotnosti cca 2,87 tuny. Použito je klasické ocelové lano o délce 30,5 metrů.

Velmi podobné využití v tvrdších podmínkách má také o něco levnější naviják ComeUp DV-9i. Také zaručuje odolnost proti vodě a jeho maximální tažná síla je podobná – 4 720 kg. Je použitelný pro vozidla do hmotnosti cca 2,72 tuny. Délka lana je obdobná, a to 30,5 metru.

Naším posledním modelem je naviják ComeUp DV-6. Patří k navijákům střední řady s menší tažnou silou. Jeho maximální tažná síla je 2 722 kg, je proto vhodný pro menší offroady do hmotnosti cca 1,8 tuny. Je vybaven klasickým ocelovým lanem o délce 24,4 metrů.

Jak vybrat ten správný?

Základním kritériem při výběru navijáku je účel jeho použití – samovyprošťování, hasičské a odtahové služby, tahání lodí apod.

Dále naviják volíme dle typu vozidla (nákladní, osobní). Máme na výběr naviják elektrický (snadná montáž, nižší pořizovací cena, možnost práce při velkých sklonech terénu) či hydraulický (vyšší cena, náročnější a nákladnější montáž, vhodný pro nepřetržitou práci bez zahřívání elektromotoru).

Pro správnou volbu je důležité znát celkovou hmotnost vozidla – hmotnost samotného vozidla s veškerým příslušenstvím a doplňky. Od této hmotnosti se odvíjí maximální tažná síla navijáku, která by měla být o 25 % větší než je hmotnost vozidla.

V neposlední řadě při výběru záleží na samotné pořizovací ceně. Ve stejné kategorii najdeme navijáky s velkým cenovým rozdílem. Rozdíl nebývá jen v ceně, ale také v kvalitě navijáků. Pro více informací můžete navštívit web seal-navijaky.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *