Nejvýkonnější naviják ComeUp

Společnost ComeUp vyrábí elektrické navijáky nejvyšší kvality. Navijáky obecně jsou mechanická zařízení, která se používají na navíjení a manipulaci s těžkými předměty nebo k sebevyproštění. Navijáky jsou vlastně funkční součástí jeřábů, vleků i lanovek. Skládají se z otočné cívky či bubnu na hřídeli a z jeho pohonu. Pracují na principu jednoduchého stroje kola na hřídeli. Velkou předností produktů ComeUp je, že tato firma od začátku své existence vyvíjela vlastní navijáky, žádné prosté kopírování konkurence ze Spojených států. Zkonstruovala navijáky dle standardu 70. let a zdokonalila části, které se u konkurence zdály být problémové. Nyní bychom tedy přešli ke srovnání tří různých navijáků ComeUp za pomoci pár informací o nich.

ELEKTRICKÝ LANOVÝ NAVIJÁK COMEUP DV 2500i

Tyto navijáky jsou navrženy jako malé „hobby“ navijáky a jsou přizpůsobeny k nakládání přívěsů, ulovené zvěře, zahradní techniky nebo lodí. Jsou vybaveny jištěním pro odpojení napájení při rychlém navinutí lana. Výhodami těchto navijáků jsou malé rozměry a hmotnost, ale i přesto mají poměrně vysokou tažnou sílu, která je 1134 kg. Navijáky ComeUp DV 2500i mají mechanickou a dynamickou brzdu, která zaručuje pevnost a spolehlivost. Tyto 12 V navijáky s třístupňovou planetovou převodovkou a délkou lana 15,2 m je možné pořídit již za 9 668 Kč.

Zjistit více

ELEKTRICKÝ LANOVÝ NAVIJÁK COMEUP Cub 2

Tyto typy navijáku jsou určené především pro čtyřkolky. Stejně jako předchozí model mají tyto navijáky také třístupňovou planetovou převodovku a napětí 12 V. Díky této převodovce a dynamické mechanické brzdě je zajištěno spolehlivé brzdění. Jsou napájeny pomocí akumulátoru vozidla. Ovládání je standardně ruční z řídítek vozidla. Jsou dobré pro sportovní využití a manipulaci s různými předměty do 907 kg. Tyto výkonné navijáky s 15,2 m dlouhým lanem je možno zakoupit za 5 445 Kč.

ELEKTRICKÝ NAVIJÁK LANOVÝ COMEUP Seal Gen2 9.5

Tyto navijáky s třístupňovou planetovou převodovkou jsou naprostou jedničkou mezi navijáky určenými pro extrémní provozní podmínky, a to díky své odolnosti proti vodě a technickým vlastnostem. Tyto navijáky mají velice vysokou tažnou sílu 4309 kg. Délka lana těchto navijáků je 30,5 m. Mezi jejich významné vlastnosti patří vydatné těleso z hliníkového odlitku, robustní a tiché planetové soukolí, mechanická kónická brzda a vodotěsné kabelové ovládání s tepelným LED indikátorem. Tuto špičku mezi navijáky lze pořídit za 22 373 Kč.

Kritéria pro výběr

Při volbě navijáků je nutno zvážit několik důležitých aspektů, podle kterých je možno správně vybrat. Každý, kdo právě vybírá naviják, by tedy měl určitě zvážit použití navijáku, typ vozidla a taky jeho hmotnost, potřebnou tažnou sílu. Důležitý je rovněž typ převodovky a samozřejmě i jeho cena. Neváhejte se tedy zeptat odborníků na e-shopu seal-navijaky.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.