Hydraulický naviják 5tun – z čeho lze vybírat

V tomto článku Vám přinášíme informace o hydraulických navijácích, které mají maximální tažnou sílu pět tun nebo větší. Krátce Vás seznámíme s tím, na co se silný hydraulický naviják 5tun používá a jak se odlišuje od elektrických navijáků. Hlavní náplní tohoto textu bude popis konkrétních navijáků spadajících do této kategorie.

Hydraulický naviják 5tun

Obecně se hydraulické navijáky instalují na vozidla, která již mají vlastní hydraulický okruh. Ten je totiž k fungování tohoto navijáku nezbytný. Do stávajícího hydraulického okruhu se se poté hydraulický naviják 5tun pouze zapojí. Hydraulické okruhy mají nákladní vozidla, traktory, průmyslová vozidla. Jestliže vozidlo nemá hydraulický okruh, lze jej na některé typy vozidel dodat. V tom případě se do něj nainstaluje hydraulické čerpadlo, rozvody, hydraulický rozdělovač, nádrž, hadice atd. Celkově to podstatně zvýší náklady při montáži navijáku. Jsou ale uživatelé, kteří na hydraulické navijáky nedají dopustit. Nehrozí u nich totiž přehřívání nebo případné spálení motoru jako u elektrických navijáků. Jde je tedy používat nepřetržitě. Proto jsou také nejvíce využívány při práci v těžkém průmyslu nebo v zemědělství.

Zjistit více

Navijáky ComeUp

Hydraulický naviják 5tun si můžete pořídit např. od značky ComeUp. Ta nabízí řadu HV a řadu Bison, do kterých patří ty nejsilnější hydraulické navijáky. Typy HV jsou velmi kvalitní a dobře vypadající navijáky. Mají moderní design a splňují veškeré technické požadavky, které jsou v současnosti potřeba. Tato zařízení mají robustní konstrukci. Vyznačují se tělesem z hliníkového odlitku, bubnem z oceli, dvoustupňovou planetovou převodovkou a kvalitním hydromotorem. Standardně mají ruční ovládání spojky, je však možnost vybrat si ovládání pneumatické. Tyto navijáky jsou dodávány s přepouštěcím ventilem a lanovým oknem. Není k nim připojeno lano a hák. Konkrétně typ HV-12 má maximální tažnou sílu 5440 kg na první vrstvě lana, 3462 kg na čtvrté vrstvě lana. Hmotnost tohoto navijáku je 71 kg a rozměry na délku 68 cm a na šířku 29 cm. Jeho maximální rychlost navíjení lana je 10,0 – 15,4 m/min. Typ HV-15, který je také vhodný jako hydraulický naviják 5tun, má maximální tažnou sílu 6800 kg. Jeho hmotnost činí 72 kg a má velmi podobné rozměry jako naviják HV-12. Maximální rychlost navíjení lana je u tohoto navijáku 9,0 – 12,3 m/min. Stejně tak navijáky řady Bison jsou robustní zařízení moderního vzhledu. Mají těleso z litiny, dvoustupňovou planetovou převodovku, patentovanou brzdu MDB a zabudované pneumatické ovládání spojky volnoběhu. Typ Bison 20 má maximální tažnou sílu 9070 kg na první vrstvě lana, na páté vrstvě 5335 kg. Jeho hmotnost činí 135 kg, délka cca 72 cm a šířka 37 cm. Maximální rychlost navíjení lana je u tohoto zařízení 7,1 – 12,0 m/min. Jako hydraulický naviják 5tun můžeme určitě označit typ Bison 30, což je jedno z nejsilnějších zařízení v hydraulické řadě značky ComeUp. Jeho maximální tažná síla dosahuje až 13600 kg. Tento naviják váží 172 kg a měří na délku cca 73 cm a na šířku 39 cm. Typy řady Bison jsou rovněž dodávány bez lana. Pro svou robustnost a velkou tažnou sílu nacházejí všechny výše uvedené typy navijáků uplatnění u strojů pro obtížný provoz a velké zatížení.

Navijáky Ramsey Winch

Hydraulický naviják 5tun si můžete pořídit také od značky Ramsey Winch. Její řada RPH představuje robustní a silné navijáky. Byly zkonstruované tak, aby měly vyšší rychlost navíjení a mohly být využity na vozidlech havarijních služeb nebo v průmyslových odvětvích. Typ RPH 30000 má maximální tažnou sílu 13608 kg. Jeho hmotnost je 220 kg a měří 102 cm na délku a 52 cm na šířku. Naviják RPH 45000 má maximální tažnou sílu 20380 kg. Jeho hmotnost už je vyšší, a to 362 kg. Na jeho buben lze navinout lano v délce kolem 74 m.

Představili jsme Vám pár možností, z kterých si můžete vybrat hydraulický naviják s velkou tažnou silou. Tato zařízení jsou velmi silná a mohutná, jejich montáž je vhodné přenechat technikům v servise. Správné nainstalování navijáku zaručuje jeho správné fungování. Na další typy navijáků se můžete podívat na webu seal-navijaky.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.