Vybíráme elektrický lanový naviják do dílny

Pokud se právě poohlížíte po vhodném parťákovi, který vám s radostí ulehčí vaší práci v dílně nebo garáži, jste tu správně. V dnešním článku si totiž představíme elektrický lanový naviják do dílny a rozebereme si ho od A do Z. Jaké typy navijáků jsou momentálně na českém trhu k dostání? Na jaké parametry je třeba se zaměřit před tím, než se rozhodnete přístroj zakoupit? To vše a ještě více se dozvíte v následujících odstavcích.

Co od elektrického lanového navijáku do dílny očekávat

Je samozřejmé, že při koupi jakéhokoliv zboží nikdo nechce podcenit jeho kvalitu. Vyhazovat peníze za neužitečné náčiní přece nemá smysl. Proto je třeba i při výběru elektrického lanového navijáku do dílny zbystřit a zaměřit se na všechny potřebné parametry, zaručující správný chod tohoto zařízení. Dostatečná tažná síla a přiměřeně dlouhé a silné lano, to jsou hlavní aspekty, které rozhodně není radno opomenout. Ale je třeba nepodcenit ani typ převodovky a dalších faktorů, které se na první pohled mohou zdát nedůležité. Nezapomeňte, že pro využívání elektrických lanových navijáků musí vaše pracoviště disponovat možností zapojení do elektrické sítě – bez něho naviják nemůže fungovat. Pro přiblížení této problematiky si nyní představíme tři konkrétní zástupce a rozebereme si je doslova na součástky.

Zjistit více

Elektrický lanový naviják ComeUp, typ CP-500

Tento model jsme v dnešním přehledu zvolili hned z několika prostých důvodů. Zaprvé patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji využívané navijáky pro profesní i domácí použití. Za další má hned několik výhod, které si nyní uvedeme. Jeho tažná síla 3700 kilogramů je zárukou výborného výkonu, stejně tak síla zdvihu umožňující navijáku zvedat do výšky břemena o hmotnosti 757 kilogramů. Naviják vyžaduje zdroj o napětí 230 V a můžete s ním manipulovat za pomoci kabelového ovládání o délce 6 metrů. Součástí dodávky obdržíte 60 metrů dlouhé pozinkované lano o průměru 7 milimetrů. Společnost ComeUp je navíc spolehlivým dodavatelem výtečné kvality, kterou garantuje dvouletou zárukou na své zboží. Tento atraktivní kousek je k sehnání za 38 103 korun.

Elektrický lanový naviják ComeUp, typ CWS-80

Naviják od stejné společnosti, jako předchozí model, však spadá mezi naprosto odlišnou kategorii těchto zařízení. Jedná se totiž o tzv. závěsný naviják, což znamená, že je určen pouze ke zdvihání předmětů, a to až do hmotnosti 132 kilogramů. Výborně se hodí pro domácí využití a nenáročné práce. Oblíbený je hlavně pro svůj atraktivní design a skladné rozměry. Také jeho cena je velmi sympatická – pouze 18 864 korun. Kromě toho obsahuje speciální senzor ramene, který automaticky zastaví motor navijáku, jakmile pozná, že je lano navinuto zpět na buben. Brzda je doplněna o jednoduchou západku zajišťující okamžité a bezpečné zabrzdění. Součástí navijáku je 24 metrů dlouhé pozinkované lano, zakončené ocelovým hákem.

Elektrický lanový naviják ComeUp, typ CP-750T

I do třetice tu máme produkt z dílny ověřené taiwanské společnosti ComeUp. Tentokrát jsme zabrousili do vyšší cenové relace (71 378 korun), ale v přímé úměře stoupá také výkon tohoto zařízení. Disponuje tažnou silou 5500 kilogramů a síla zdvihu dosahuje hodnoty 1188 kilogramů. Tento naviják přes své robustní vzezření garantuje tichý chod a nenáročné zacházení. Obsahuje 60 metrové ocelové lano, kterému díky přírubám nehrozí zachycení mezi bubnem a podpěrami. Jeho součástí jsou také vysoce účinná kuličková ložiska na všech provozních plochách. Jedinou nevýhodou může být o něco pomalejší rychlost navíjení, ta však celkový výkon navijáku nijak výrazně neovlivňuje. Pokud vás zaujal jeden z těchto tří modelů, je to jen dobře! Jestliže však ještě váháte nebo toužíte vědět víc, neváhejte se obrátit se svými dotazy na techniky našeho servisu. Stačí vytočit telefonní číslo 602 520 086. Pro další inspiraci, co se jednotlivých modelů elektrických navijáků týče, navštivte náš webový eshop seal-navijaky.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *