Elektrický naviják – využití v zimním období

Vlastníte elektrický naviják a zajímá vás, jak se dá tento spolehlivý pomocník uplatnit také v zimním období? V dnešním článku si povíme něco více o situacích, ve kterých by se vám takový autonaviják mohl hodit. A pokud nad jeho koupí teprve uvažujete, vypíchneme si také několik důvodů, proč už se mnozí uživatelé bez lanových navijáků neobejdou. Na závěr vám doporučíme, který model navijáku by pro vás mohl být ten pravý.

Co dělat, když zapadnete ve sněhové závěji

Nejednomu z nás už se jistě někdy stalo, že se díky vlivu počasí nedobrovolně ocitnul uvízlý ve sněhové závěji, bez možnosti vyproštění se. Pokud se ptáte, jak nevyhodit vaše peníze za využití odtahové služby nebo jak ušetřit váš čas místo dlouhého čekání na pomoc, odpověď je jednoduchá. Pořiďte si elektrický naviják. Vyřešit situaci jako je tato, pro něj není žádný problém. V případě nouze je třeba si jen vyhlédnout nedaleký strom, popřípadě jiný předmět, za který je možné zaháknout lano navijáku, spustit činnost přístroje a naviják už zbytek práce hravě odvede za vás.

Jak vybrat správný elektrický naviják k sebevyproštění

Pokud budete po navijáku vyžadovat, aby vás dokázal vyprostit ze sněhové závěje nebo třeba z bahnitého terénu při dobrodružném výletu, je třeba dbát na následující parametry. V první řadě je to tažná síla navijáku. Doporučuje se, aby její hodnota 1,25 až 1,5 krát přesahovala celkovou hmotnost vozidla. Při výpočtu tažné síly by neměl být opomenut také náklad vozidla, popřípadě osob, které se nachází uvnitř. Navijáky se liší také typem převodovky (šneková či planetová) a druhem elektromotoru (motor s permanentním magnetem nebo motor se sériovým vinutím). Protože je činnost navijáku závislá na jeho elektromotoru, není možné s přístrojem pracovat po delší časové úseky. Elektromotor totiž není uzpůsoben na nepřetržitý provoz a mohlo by dojít k jeho přehřátí, případně spálení. Pokud však budete elektrický naviják používat pouze příležitostně, nemusíte se ničeho obávat. Poohlížíte-li se po konkrétních modelech, doporučíme vám několik typů, které by vás svými vlastnostmi mohly zaujmout.

Zjistit více

Vhodný elektrický naviják – jednotlivé modely

Mezi nejznámější a nejosvědčenější značky elektrických navijáků na trhu patři značka ComeUp. Z jejího širokého sortimentu si podle svých potřeb vybere opravdu každý. Typickým zástupcem elektrických navijáků z jejich nabídky je model DV-9. Tento naviják disponuje tažnou silou 4082 kg, což mu umožňuje schopnost vyprostit z nepřístupného terénu i větší SUV. Součástí dodávky tohoto navijáku je kabelové ovládání, navíc doplněno o speciální LED indikátor, který vás upozorní v případě přehřívání elektromotoru. Jeho cena na trhu se pohybuje okolo 19 500 korun. Jako další stojí za zmínku model DV-6s, také od výše zmíněné značky ComeUp, který je na rozdíl od předchozího modelu vybaven syntetickým lanem. Tento typ lana se od ocelového lana liší tím, že je lehčí a také se s ním snadněji manipuluje. Maximální tažná síla tohoto navijáku činí 2722 kg. Je tedy vhodný především k vyprošťování osobních automobilů a menších SUV. Pořídíte ho za přibližných 21 700 korun. Toto byla jen malá ochutnávka toho, jaké navijáky je možné využít při vyproštění ze sněhové vánice a během mnoha dalších situací. Při výběru toho správného navijáku se určitě obraťte na odborníky, nebo volejte naši infolinku: 602 520 086.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.