Elektricky navyjak nebo navijak?

Kdybyste ve slovníku hledali spojení elektrický navyják, tak se úspěchu nejspíš nedočkáte. Pokud hledáte na internetu, tak ať už hledáte elektrický naviják nebo elektrický navyják, u nás je úspěch naopak zaručený. Prozradíme vám pár tipů, jak si takový elektricky navyjak správně vybrat a také se dozvíte tajemství pravopisu tohoto záludného spojení.

Jak využít elektrický navyják?

Pro elektricky navyjak najdete mnoho uplatnění např. u offroadových vozů, odtahových služeb nebo hasičských aut. Elektricky navyjak může sloužit jako lehčí hobby zařízení pro občasné použití – např. pro natahování zvěře nebo jako robustnější zařízení s větší tažnou silou vhodné třeba pro samovyprošťování vozu. Obecně lze ale říci, že elektrický navyják je vhodnější při práci v kratších intervalech.

Jak vybrat elektricky navyjak?

Důležitým parametrem pro výběr je tažná síla navijáku, která by měla být dostatečná pro vyproštění reálné hmotnosti vozidla. Pro elektricky navyjak se doporučuje tažná síla přibližně o 25 % vyšší, než je reálná hmotnost vozidla, kvůli nestandardním situacím – sklon terénu nebo povrch terénu. Dalším svízelem, který vás může při výběru potkat, je rozhodování se mezi syntetickým a ocelovým lanem. Klasické ocelové lano je odolnější proti opotřebení a vyšším teplotám, ale hrozí jeho poškození při nesprávném namotávání na buben. Syntetická lana jsou lehčí, jednodušší pro manipulaci a jsou silnější než ocelové lano se stejným průměrem. V neposlední řadě je důležitým aspektem cena, kde bychom měli zvážit naše požadavky pro výkon navijáku a četnost jeho používání. Podle těchto aspektů můžeme vybrat ten nejvhodnější typ a kvalitní naviják za dostupnou cenu.

Zjistit více

Lekce pravopisu

A slibované poučení na závěr – je správné psát elektrický naviják nebo elektrický navyják? Samozřejmě je to elektrický naviják, protože slovo navyják ve vyjmenovaných slovech určitě nenajdeme. V článku je chybný výraz užit zcela záměrně z důvodu toho, že i když slovo naviják napíšete špatně, jsme tady pro vás a rádi vám jakékoli další dotazy ohledně výběru zodpovíme. Pro více informací o konkrétních produktech nebo pro kontaktování technické podpory e-shopu, navštivte web seal-navijaky.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.