Nejsilnější elektrický lanový naviják 220V

V dnešním článku vás seznámíme se stručným přehledem elektrických lanových navijáků s napětím 220 V, které se řadí mezi nejvýkonnější. Zabrousíme na několik zástupců od proslulých výrobců a vypíchneme si jejich přednosti i negativa. Pokud tedy zrovna uvažujete nad koupí vhodného pomocníka pro průmyslové účely, určitě se u následujících odstavců pozastavte.

Nejvýznamnější výrobci lanových navijáků do dílny

Pokud hledáte vhodný elektrický lanový naviják 220V, na českém trhu se můžete setkat s velkou škálou výrobců navijáků tohoto typu. Kvalita zboží a životnost se u jednotlivých firem liší, proto se v dnešním přehledu zaměříme pouze na odzkoušené výrobky od firem s dlouholetou tradicí. Specialistou na výrobu elektrických lanových navijáku do dílen je bezesporu například taiwanská společnost ComeUp, jejíž historie sahá až k roku 1975. V jejím sortimentu naleznete kromě navijáků do dílen také „hobby“ navijáky, autonavijáky vhodné k vyprošťování a také profesionální hydraulické navijáky, které jsou velmi užitečné při procesu těžby a jiných činnostech, vyžadujících kvalitní a dlouhodobý výkon.

Zjistit více

Elektrický lanový naviják 220V a jeho parametry

Dříve, než přejdeme k jednotlivým zástupcům, je důležité se pozastavit také u obecných parametrů, kterými by navijáky do dílny měli být charakteristické. Každý model byl vytvořen za jiným účelem, proto je důležité si určit, jaké požadavky na toto zařízení vlastně máte. První měřitelný rys, podle kterého se dají elektrické navijáky vzájemně porovnávat, je tažná síla a síla zdvihu (ne každý elektrický lanový naviják 220V disponuje tažnou silou – existují totiž také závěsné navijáky, které jsou určeny pouze ke zdvihání těžkých břemen). Mezi další ukazatele výkonu můžeme zařadit také typ převodovky nebo materiál a vlastnosti lana. Když jsme si ukázali, na jaké parametry je při výběru třeba brát zřetel, můžeme nyní přejít k samotným zástupcům těch nejsilnějších elektrických lanových navijáků do dílny.

Jaký elektrický lanový naviják 220V je ten nejsilnější?

Jak už bylo zmíněno výše, v tomto článku si představíme ty nejsilnější elektrické navijáky vhodné především k profesionálnímu využití. Jako prvního zástupce jsme zvolili sympatický model od společnosti ComeUp s označením CP-500 (cena 38 103 korun). Co se týče jeho parametrů, uživatelé jistě ocení hodnotu jeho tažné síly, která dosahuje 3 700 kilogramů. Díky síle zdvihu je tento naviják schopen zvedat břemena o hmotnosti až 757 kilogramu, což dokazuje jeho skvělý výkon. Součástí dodávky tohoto přístroje obdržíte také 60 metrů dlouhé pozinkované lano. Dalším modelem, který stojí za zmínku, byl zvolen naviják od stejné značky, tentokrát však s označením CWG-10151 (cena 48 025 korun). Hodnota tažné síly dosahuje rovných 3 tun, síla zdvihu pak necelých 600 kilogramů. Stejně tak jako u předchozího modelu naviják obsahuje 60 metrů dlouhé pozinkované lano, které je však u modelu CWG-10151 o dva milimetry širší v průměru. Další parametr, ve kterém tento model výše zmíněný naviják převyšuje, je větší rychlost navíjení..

Shrnutí na závěr

Jak vyplývá z předchozího odstavce, za nejsilnější elektrický lanový naviják 220V můžeme podle daných parametrů zvolit model ComeUp CWG-10151. Doufáme, že vám tento krátký přehled přinesl mnoho užitečných informací a pomohl vám v případném rozhodování o koupi vlastního elektrického navijáku do dílny či garáže. Pokud stále váháte a nevíte si rady, navštivte webovou stránku seal-navijaky.cz nebo se na nás obraťte na telefonním čísle 602 520 086.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *