Elektrický naviják 220V – pořiďte si pomocníka

Elektrické lanové navijáky jsou kromě jiného rozlišovány také podle hodnoty napětí. Elektrické navijáky s napětím 12 nebo 24 voltů jsou využívány jako auto navijáky, navijáky na čtyřkolky, pro nákladní vozy a ty nejsilnější i jako průmyslové. Oproti tomu navijáky s napětím 220 voltů nebo 230 voltů jsou ve většině případů určeny na zavěšení a slouží ke zvedání břemen. Často je využívají lidé ve svých dílnách, v autodílnách, na stavbách apod. V tomto článku si řekneme, jak využít elektrický naviják 220V a z čeho je možné vybírat.

Elektrický naviják 220V a jeho využití

Vzhledem k tomu, že tyto navijáky mají tu skvělou vlastnost, že dokáží zvedat břemena do výšky, lze je využít při různorodých pracích. Jedinou podmínkou je opět dodržení maximální síly zdvihu, aby nedošlo k poškození zařízení nebo k úrazu člověka, který naviják obsluhuje. Elektrický naviják 220V nachází uplatnění především v různých dílnách. Je k nezaplacení při zvedání těžkých věcí, při kterých by se obyčejný člověk opravdu namáhal. Můžete tak nakládat těžká břemena na vozík nebo korbu auta. Často je naviják tohoto druhu připojený na kolejnice, a tak je i pohyblivý. Při práci ve skladu se tak může stát zásadním pomocníkem při organizaci a přesouvání skladovaných věcí. V autodílně se dá využít na vytahování těžkých dílů z aut, přesouvání velkých pneumatik např. traktorů, i ke zvednutí celého vozidla. Opravdu dlouhou dobu jsou elektrické navijáky s napětím 220 – 230 V součástí práce na stavbách. Jejich pomoc při vytahování břemen do vyšších pater stavby je nenahraditelná.

Zjistit více

Typy elektrických navijáků 220V

U navijáků, které slouží ke zvedání břemen, je důležitý parametr síly zdvihu. Zajímavé je, že zde záleží také na sklonu povrchu. Když je zvedání břemene kolmé, využívá naviják maximální možnou sílu zdvihu. Síla zdvihu je vlastně maximální povolená hmotnost zvedaného břemene. Již při sklonu povrchu deset stupňů má naviják o polovinu menší sílu zdvihu. Velkým výběrem elektrických lanových navijáků 220V disponuje značka ComeUp. Můžete si vybrat z řad CWS, CWL, CP a CWG. Všechny mají bezpečnostní systém, který umožňuje okamžité zabrzdění navíjení a automaticky zastavuje zdvih, dotkne-li se lano mezního ramene a senzor lana zastaví motor, když je lano navinuto. U navijáků z řad CWL, CP a CWG jsou uvedeny také hodnoty tažné síly, což znamená, že je lze použít jak na zdvižení břemene, tak na jeho tažení. Síla zdvihu těchto navijáků se pohybuje od 132 kg do 593 kg. Jejich cenové rozmezí je od 18 000 Kč do 50 000 Kč.

V případě, že byste se chtěli podívat na bližší informace k jednotlivým zařízením, můžete navštívit stránky seal-navijaky.cz. Elektrický naviják 220V se jistě hodí do každé dílny.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *