Naviják elektrický – možnosti využití

Naviják elektrický. Slyšeli jste už o něm někdy, ale přesto nevíte, k čemu by vám takový nástroj mohl být dobrý? Potom jste tu správně, abyste se o tomto tématu dozvěděli víc. Dnes se společně podíváme na problematiku elektrických lanových navijáků a vysvětlíme si, k čemu tato zařízení vlastně slouží. Také se dočtete, s jakými druhy navijáků se v praxi můžete setkat nebo jaké náklady při pořízení elektrického navijáku musíte vynaložit.

Naviják elektrický s označením „hobby“

Tyto druhy navijáků jsou v poslední době na českém trhu velmi oblíbené. Jedná se o zařízení, která jsou charakteristická svými skladnými rozměry, nízkou hmotností a pořizovací cenou. A jak můžete takový „hobby“ naviják využít? To už je jen na vás. Můžete si z něj udělat praktického pomocníka při manipulaci se zahradním nábytkem nebo třeba při nakládání přívěsů. Myslivci tento naviják elektrický ocení především při manipulaci s ulovenou zvěří. Pokud vás zajímá, za jakou cenu pořídíte naviják elektrický, s označením „hobby“, nejlevnější modely jsou k dostání již od 5 tisíc korun.

Zjistit více

Naviják elektrický 12 V/24 V a ATV navijáky

Další kategorií, se kterou se u elektrických navijáků setkáte, jsou takzvané ATV navijáky. Tato zařízení jsou se svými parametry určená pro majitele čtyřkolek. Ti jejich pomoc uvítají hlavně v situacích, kdy se jim se svou čtyřkolkou podaří zapadnout do bahnitého terénu. Pokud jsou však vlastníky ATV navijáku, dokážou se s jeho pomocí z této nepříjemné situace hravě vymanit. Pro podobný účel slouží svým majitelům také autonavijáky. Naviják elektrický o napětí 12 V může být nainstalován na osobní či terénní automobil a hrát důležitou roli při vyprošťovaní vozidla v případě zapadnutí. Pokud se setkáte s nepřízní počasí a nánosy bláta, či sněhová vánice vám nedovolí pokračovat ve vaší cestě, není nic jednoduššího, než použít naviják elektrický. Ušetříte čas i peníze, které byste jinak vynaložili při využití odtahové služby. Mnoho off-roadových nadšenců, ale taky majitelů horských chat, na svůj naviják nedají dopustit. Existuje také jeho alternativa – elektrický naviják 24V. Tato varianta je určena především pro hasičská nebo nákladní vozidla. Cena těchto navijáků je různá. Odvíjí se od typu převodovky, díky které naviják uskutečňuje svou činnost, typu lana, značky, tažné síly a mnoha dalších parametrů. Nicméně existuje spousta modelů, které jsou na trhu dostupné za velmi rozumnou a příznivou cenu. Náklady na naviják elektrický, určený k profesionálním účelům (odtahové služby), jsou samozřejmě vyšší.

Elektrický naviják pro lesníky

Při procesu těžby dřeva jsou navijáky běžným pomocníkem. Častěji se však setkáte s navijákem hydraulickým. Hlavní výhoda tohoto typu spočívá především v možnosti dlouhodobějšího výkonu – na rozdíl od elektrických navijáků není závislý na elektromotoru, u něhož po určité době může dojít k přehřátí. Pokud však práce není příliš náročná a není prováděna s velkou intenzitou, naviják elektrický se v tomto případě může jevit jako vhodná alternativa. Mnozí také jistě ocení, že pořizovací náklady elektrických navijáků jsou podstatně nižší, než u těch hydraulických.

Naviják elektrický do dílny nebo garáže

Poslední možnost využití, které v dnešním článku zmíníme, bude naviják elektrický jako pomocník v garáži či dílně. Za tímto účelem byla vyvinuta speciálnízařízení, závislá na domácím napájení 230 V (setkáte se také s variantou 400 V). Kromě posouvání těžkých předmětů po nakloněné rovině, dokážou také zdvihat těžká břemena do výšky. Některé navijáky, označené jako „závěsné“, slouží pouze k těmto účelům. Cena se liší v závislosti na konkrétních modelech a jejich výkonu. Obyčejné navijáky, vhodné i pro domácí využití, bez problému seženete pod 20 tisíc korun. Náklady na profesionální navijáky, které disponují tažnou silou několika tun, se vyšplhají až k 400 tisícům korun. Doufáme tedy, že jsme vám tímto článkem pomohli rozšířit vaše povědomí o využití elektrických lanových navijáků. Více užitečných informací najdete na webu: seal-navijaky.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *