Jak nás na cestách zachránil navijak na auto

Pokud se vám už někdy stalo, že jste se během výletu díky nepříznivému počasí dostali do bezvýchodné situace, mohlo by vás zajímat, jak se z ní příště vymanit. Mně osobně se osvědčil lanový navijak na auto, díky kterému jsme se s naším SUV hravě vyprostili ze sněhové závěje.

Každoroční výlet na hory

Loni na Velikonoce jsme se tak jako každý rok vydali s manželkou a dětmi na hory do italského Livigna. S přicházejícím jarem v Česku už dávno ustoupil sníh, proto jsme si vyrazili naposledy užít čtyři dny zimních radovánek do zahraničí. Přípravy a cesta proběhly bez problémů, proto jsme se ihned po příjezdu na konečné místo ubytovali a vyrazili na svah. Po celou dobu našeho pobytu bylo nebe bez mráčků a svítilo slunce, avšak poslední den k večeru se obloha začala postupně zatahovat. Když jsme se znavení po celém dni na lyžích vraceli na hotel, na zem padaly první sněhové vločky. To nás však ani v nejmenším nenapadlo, jaké překvapení na nás čeká ihned po probuzení. Hned ráno, když manželka vykoukla z okna, zpozoroval jsem v jejím obličeji zděšený výraz. Vstal jsem z postele a šel jsem se na situaci podívat na vlastní oči. Na zemi ležel necelý metr těžkého, čerstvě napadaného sněhu. Kola našeho SUV nebylo vůbec vidět. Manželka začala být nervózní, zda budeme schopni vyjet, ale já si zatím nedělal žádné starosti. Věřil jsem, že si naše auto s troškou sněhu poradí. Opak se stal, bohužel, pravdou. Přes husté závěje jsme do kufru uložili naše zavazadla a na střechu upevnili lyže, ale jakmile jsem nastartoval, auto si se sněhem poradit nedokázalo. Co teď? V cizí zemi mě nenapadlo jediné číslo, na které bych mohl zavolat, a proto jsem se obrátil na majitele hotelu. Ten už si naštěstí rady věděl. Přijel se svým Jeepem, na němž měl nainstalovaný navijak na auto. Zahákl naviják na naše SUV, spustil ho dálkovým ovládáním a naviják už veškerou práci s vyproštěním odvedl za nás. Díky němu se náš automobil zanedlouho hladce vymanil ze sněhové závěje. Nic už tedy nebránilo našemu návratu do České republiky. Nedokážu slovy popsat, jakou jsem z toho měl radost!

Zjistit více

Co se dělo potom, aneb vlastní navijak na auto

Ještě dlouho po návratu domů mi tato událost stále vrtala hlavou. Kdyby majitel hotelu neměl navijak na auto, kdo ví, jak dlouho by trvalo, než bychom se ze závěje vyhrabali. Nejprve jsem zvažoval všechna pro a proti, ale nakonec jsem se rozhodl, že si elektrický lanový navijak na auto také pořídím. Vyhledal jsem si na internetu několik článků o autonavijácích, zavolal jsem na podpůrnou linku, kde jsem se dozvěděl podrobné informace. Odborníci mi poradili, jaký naviják je pro mě ten pravý a já hned další den odvezl auto na montáž. Od té doby už se nebojím kamkoliv vyrazit a vím, že žádná nepřízeň počasí mě na cestách jen tak nepřekvapí. Elektrický navijak na auto bych vřele doporučil každému , kdo s jeho pořízením ještě váhá.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.