Nejvhodnější naviják SuperWinch

Tentokrát se spolu zaměříme na navijáky velmi známé značky, která spolu se společnostmi ComeUp a Ramsey Winch tvoří naprostou špičku v oboru elektrických lanových navijáků. Bavíme se o navijácích společnosti Superwinch, která ve svém oboru působí už přes 45 let. Vy dnes budete mít příležitost dozvědět se více o jednotlivých produktech a porovnat jejich parametry.

Elektrický lanový naviják SuperWinch X-1

Začneme relativně malým, za to velmi praktickým modelem X-1. Tento naviják je uzpůsoben především jako tzv. „hobby“ naviják a jeho pomoc uvítáte nejčastěji při manipulaci s nákladnějšími předměty. Můžete ho využít například při ukládání přívěsů nebo zahradní techniky. Co se týče jeho parametrů, dovolujeme si vypíchnout jeho nízkou hmotnost (7 kg) a také poměrně velkou tažnou sílu, která činí 540 kilogramů. Součástí dodávky tohoto navijáku je 7,6 metrů dlouhé pozinkované lano. Činnost navijáku je ovládána pomocí ručního spínače, ale je možné k němu dodatečně dokoupit kabelové ovládání. Cena zmíněného produktu se pohybuje okolo 14 500 korun.

Zjistit více

Elektrický lanový naviják SuperWinch S 2500

Přejdeme nyní k modelu S 2500, který je typický svým neobvyklým designem s praktickým plastovým krytem, který slouží jako ochranný kryt lana na lanovém bubnu. Tento naviják se vyrábí ve dvou možných variantách, a to s napětím elektromotoru 12 V nebo 24 V. Můžete ho tedy nainstalovat nejen jako 12V verzi k osobnímu autu a SUV, ale také k nákladním vozidlům ve verzi 24 V. Díky své tažné síle 1134 kg nachází uplatnění při nakládání lodí a menších vozidel, ale ani vyproštění čtyřkolky z bahnitého terénu mu nedělá sebemenší problém. Při koupi obdržíte, jako součást navijáku, 15,2 metrů dlouhé pozinkované lano. Naviják se ovládá s pomocí ručního spínače a samotná hmotnost navijáku je necelých 20 kilogramů. Na trhu jej pořídíte již za 12 000 korun.

Elektrický lanový naviják SuperWinch E 10G

Tento naviják SuperWinch má velmi komplexní využití. Díky jeho pozoruhodné tažné síle 4500 kg, je velmi oblíben mezi příznivci off-roadového cestování, neboť je schopen vyprostit téměř jakékoliv terénní auto či SUV z bahna i sněhové vánice. Můžete ho pořídit ve variantě 12 V nebo 24 V. Jedinou nevýhodou může být jeho vysoká hmotnost (48 kg), ale to je jen malá oběť za jeho úžasný výkon. Dodává se bez lana, proto je důležité k němu přikoupit pozinkované lano o délce 30 metrů a průměru 11 milimetrů. Stejně tak je možné k němu pořídit radiové ovládání, které zaručí pohodlnější ovládání navijáku. Jeho cena je 61 500 korun.

Elektrický lanový naviják SuperWinch X-3F

Posledním zástupcem, na který jsme se zaměřili, je model X-3F. Tento malý skladný naviják bychom mohli zařadit do kategorie „hobby“ a jeho pomoc ocení hlavně majitelé čtyřkolek. Díky tomuto navijáku a jeho tažné síle 1060 kilogramů se totiž nemusí bát vyrazit do jakéhokoliv terénu a strachovat se ze zapadnutí – pro Superwinch X-3F není problém čtyřkolku jednoduše vyprostit. Za velkou přednost považujeme také jeho nízkou hmotnost – 19 kilogramů. Zkrátka a jednoduše, model X-3F splňuje všechny požadavky, které lze od navijáků pro čtyřkolky vyžadovat. Na závěr je třeba dodat, že tento naviják seženete již za 18 000 korun. Pokud při koupi jakéhokoliv z výše uvedených modelů či kteréhokoliv elektrického lanového navijáku váháte, nebojte se požádat o radu odborníky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.