Příslušenství pro lanové navijáky

Vlastníte elektrický lanovy navijak nebo při jeho výběru nechcete podcenit žádný důležitý detail? Přemýšlíte, jaké příslušenství je pro vás při využívání navijáku nezbytné? Potom by vám mohl být nápomocný dnešní článek, zaměřený přímo na příslušenství elektrických navijáků. Představíme si lanová okna a průvlačnice, vysvětlíme si rozdíly mezi nimi, dále porovnáme druhy lan nebo třeba elektronické příslušenství a radiové ovládání pro lanové navijáky.

Lana a kladky pro lanovy navijak

Jako první bychom si měli upřesnit, jaké druhy lana se mohou při práci elektrických lanových navijáků využít. V první řadě je to lano ocelové, které je v současné době nejběžnější variantou lana u elektrických navijáků. Ocelová lana jsou tvořena konopnou nebo ocelovou duší a většinou bývají v základní výbavě při koupi navijáku. Pro náročnější zákazníky existuje další možnost k výběru – lano syntetické. Toto lano se dokáže vypořádat se stejnou zátěží, jako lano ocelové. Na rozdíl od něho se s ním však díky jeho materiálu a nízké hmotnosti dá skvěle manipulovat. Pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale lano vám to svou kvalitou dozajista oplatí. Mezi další doporučené příslušenství patří kladka na lanovy navijak. Toto praktické zařízení může v případě potřeby až zdvojnásobit tažnou sílu vašeho navijáku.

Zjistit více

Lanové okno, lanová průvlačnice a přítlaky lan

Ne vždy je při koupi elektrického lanového navijáku jeho součástí také lanové okno nebo lanová průvlačnice. Tato příslušenství se však mohou jevit jako zcela nepostradatelná. S jistotou vám zajistí dlouhodobější životnost vašeho lana a jeho menší opotřebení. Lano se díky oknu či průvlačnici netřepí a je usnadněno jeho navíjení na buben. Rozdíl mezi nimi je jednoduchý. Lanové okno je uzpůsobeno pro ocelová lana, zatímco lanovou průvlačnici je možné využít pouze u syntetických lan. Další příslušenství, které v každém případě stojí za zmínku, jsou přítlaky lan pro lanové navijáky. Toto příslušenství navijáku částečně nahrazuje ukladač lana a za pomoci přítlačných pružin usměrňuje lano při jeho zpětném navíjení na lanovy navijak.

Elektrické příslušenství pro lanové navijáky

Velmi praktické příslušenství pro lanové navijáky je radiové ovládání. Usnadní vám samotnou manipulaci s navijákem při vyprošťování nebo jiné činnosti. Lanovy navijak totiž můžete pohodlně ovládat dálkovým ovladačem z kabiny vašeho automobilu nebo z venkovního okolí. Pokud součástí výbavy navijáku není žádné příslušné ovládání a vy netoužíte po ovládání radiovém, určitě oceníte alespoň ovládání kabelové. I díky němu totiž můžete lanovy navijak ovládat podstatně pohodlněji. Co se týče dalšího příslušenství pro elektrické lanové navijáky, za zmínění stojí také stop tlačítko. S nouzovým spínačem totiž máte možnost kdykoliv přerušit lanovy navijak v jeho činnosti, nezávisle na dálkovém či kabelovém ovládání. Pro další informace se neváhejte obrátit na odborníky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *