Lesnické navijáky a lesnické nástavby

Práce v lese bývá náročná a vyžaduje zručnost a sílu. Kromě nasazení lidského potenciálu, je ale často zapotřebí využít také techniku. Mezi nezbytné vybavení a důležité pomocníky patří lesnické navijáky, případně lesnické nástavby. Právě těm se budeme věnovat v dnešním článku.

Stejně tak jako potřebuje k namáhavé práci v lese sílu člověk, totéž se očekává od techniky, která mu má být nápomocná. K takové technice patří lesnické navijáky a lesnické nástavby. Ty se používají např. k přiblížení kmenů stromů z místa těžby na místo odvozu a nejčastěji se uchycují za traktor. Vzhledem k tomu, že těžba v lese je každodenního charakteru, budeme hledat výkonný naviják určený k pracovním účelům v extrémních podmínkách – lesnické navijáky musí vykazovat stálost výkonu a dlouhou životnost, vybírat tedy budeme z kategorie hydraulických navijáků, protože elektrické navijáky nezvládají nepřetržitý provoz a hrozí u nich riziko přehřátí elektromotoru.

Zjistit více

Lesnické navijáky – vybíráme

Lanový hydraulický naviják ComeUp HV-12 v ceně 42.580 Kč splňuje požadavky nové normy ČSN EN 14492-1, odpovídá současným technickým požadavkům a díky své robustní konstrukci nachází uplatnění ve všech průmyslových odvětvích. Velmi kvalitní hydromotor je doplněn tělesem z hliníkového odlitku, bubnem z oceli a dvoustupňovou planetovou převodovku.

Lanový naviják Tajfun EGV 45A v ceně 54.934 Kč je určen, stejně jako další navijáky Tajfun, pro uchycení do tříbodového závěsu traktoru. Tyto lesnické navijáky zaručují vzhledem k větší vzdálenosti mezi kladkou a středem bubnu snadné navíjení tažného lana, také montáž lana je jednoduchá a rychlá. Naviják disponuje vysoce pevnostním rámem a robustní ochrannou radlicí s vertikální výztuhou, která zabraňuje sklouznutí klády.

Kam se obrátit pro radu

Lesnické navijáky považujeme za výkonná zařízení, k nimž je vhodné pro profesionální využití pořídit také lesnické nástavby za traktor. Lesnické navijáky a lesnické nástavby od ověřených značek, které zaručují kvalitu, spolehlivost a především také dostupnost případných potřebných náhradních dílů, naleznete na e-shopu www.seal-navijaky.cz, kde se dozvíte i bližší informace. Taktéž se můžete obrátit na podporu tohoto prodejce, a to na e-mailu seal@seal-navijaky.cz nebo telefonu 602 520 086. Rádi Vám pomohou se samotným výběrem zařízení a ochotně vysvětlí veškeré parametry.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *