Levné značkové navijáky na auto

Chcete si pořídit elektrický lanový naviják na auto, ale zároveň do něj nehodláte investovat celé jmění? Jak poznat, které navijáky nižší cenové kategorie jsou opravdu kvalitní? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém jsme porovnali kvalitní navijáky na auto za nízké ceny, a to jedině od osvědčených výrobců. Zároveň si povíme, na co je třeba při koupi takového navijáku dbát.

Jak vybrat navijáky na auto

Při koupi elektrického lanového navijáku je nesmírně důležité samotný výběr nepodcenit. Levné navijáky na auto nemusí být nutně kvalitní a stejně tak vysoká cena nemusí představovat záruku nejvyšší jakosti. V první řadě byste měli zvážit, jestli bude naviják nainstalován na SUV nebo jiný typ osobního automobilu. Dále by bylo dobré uvážit celkovou hmotnost tohoto automobilu, a to včetně paliva v nádrži, osob uvnitř vozidla a případného nákladu. Pokud si zákazníci pořizují navijáky na auto, je zcela samozřejmé, že od něj budou vyžadovat schopnost vyprostit jejich vozidlo v případě zapadnutí. Proto je důležité podle celkové hmotnosti automobilu zvolit takový naviják, jehož tažná síla bude přibližně 1,25x větší. Tak budete mít jistotu, že si s vyprošťováním hravě poradí. Co se týče typu převodovky navijáku, určitě se vám vyplatí spíše převodovka planetová. Ta je na rozdíl od šnekové převodovky ekonomicky dostupnější a výhodnější díky své nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům.

Zjistit více

Konkrétní zástupci

Nyní už přejdeme ke konkrétním modelům, které by mohly splňovat vaše požadavky. Prvními zástupci jsou elektrické navijáky na auto společnosti ComeUp, model DV 4500i. Tento naviják se svou tažnou silou 2041 kg spadá mezi jeden z nejvýkonnějších „hobby“ navijáků. Velkou předností jsou jeho malé rozměry a nízká hmotnost, kterou ocení především majitelé malých SUV. Navíc má vskutku komplexní využití – jeho pomoc oceníte, kromě vyprošťování, například také při nakládání přívěsů či zahradní techniky. V neposlední řadě musíme upozornit na skvělou vychytávku tohoto navijáku, kterou je plastová ochrana lana na bubnu. Nemusíte se tedy bát, že by se lano mohlo během deště a nepříznivého počasí poškodit. Dalším plusem je jeho velmi příznivá cena – pouhých 10 000 korun. I proto tento naviják na auto patří mezi nejvyhledávanější na trhu. Dále jsme v dnešním přehledu zvolili elektrický lanový naviják značky Ramsey Winch, model Patriot Profile 6000. Zmíněný naviják je vybaven třístupňovou planetovou převodovkou a disponuje tažnou silou 2720 kg. Hmotnost samotného navijáku se pohybuje kolem 25 kg. Jeho cena činí necelých 17 000. Jako poslední si dovolujeme poukázat na praktický naviják výše zmíněné značky Ramsey Winch, tentokrát však model REP 8000. Tyto navijáky na auto jsou velmi oblíbené především pro svůj obdivuhodný výkon. Můžete díky nim manipulovat téměř s čímkoliv o hmotnosti do 3620 kilogramů. Nevýhodu mohou představovat jen jeho masivní rozměry či samotná hmotnost mírně přesahující 30 kg. Stejně jako předchozí model, jej na trhu pořídíte za cenu pohybující se okolo 17 000 korun.

Doporučení na závěr

To by bylo z naší strany téměř vše, co se týče rad ohledně laciných elektrických lanových navijáků na váš automobil. Doufáme, že vám dnešní článek pomohl v budoucím nebo současném výběru. Jako poslední si však dovolíme malou radu na závěr. Pokud chcete mít jistotu, že jste zvolili opravdu dobře, neváhejte se poradit s odborníky a zavolejte na naši infolinku: 602 520 086 nebo navštivte eshop seal-navijáky.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.