Hledáte vhodný naviják na dřevo?

Elektrické a hydraulické lanové navijáky mají spoustu využití. Vyprošťování a samovyprošťování aut a jiných vozidel nebo strojů není jejich jedinou funkcí. Lanové navijáky se skvěle hodí k práci do lesa. Jsou to velice užiteční pomocníci při manipulaci se dřevem. Navijáky podstatně usnadní člověku náročnou práci při těžbě dřeva a jejich používání v lese je už dnes takřka samozřejmostí. V tomto článku si můžete přečíst, co by měl mít elektrický naviják na dřevo a co hydraulický naviják na dřevo a dáme vám pár tipů na konkrétní zařízení.

Elektrický naviják na dřevo

Jestliže je na nějakém vozidle nebo stroji namontován elektrický lanový naviják, může být příležitostně použit také jako naviják na dřevo. Píšeme příležitostně, protože naviják, který má elektromotor, je omezen délkou doby jeho používání. Elektrický naviják musí pracovat pouze v krátkých časových intervalech, jinak je zde nebezpečí, že dojde k přehřátí a spálení jeho motoru. Je tedy zřejmé, že i když jsou elektrické navijáky velmi užitečná zařízení a mohou být využívaná na mnoho věcí, nejsou úplně ideální na těžbu dřeva nebo na celodenní odtah dřeva. Ovšem při občasném a rychlém odtahu spadlého stromu nebo k přesunutí lehčího dřeva na určené místo, je elektrický naviják dobrým pomocníkem. K tomuto účelu ho občas využívají také hasiči. Jedinou podmínkou je, aby měl elektrický naviják dostatečně velkou tažnou sílu, tedy větší než je předpokládaná hmotnost taženého dřeva.

Zjistit více

Hydraulický naviják na dřevo

Když se řekne naviják na dřevo, tak si pravděpodobně většina z nás představí těžkou práci v lese, těžbu dřeva, sekání stromů, odtah kmenů apod. A na to vše je nejideálnějším pomocníkem hydraulický naviják. Mezi těmito navijáky, které pracují na základě hydrauliky, nalezneme právě zařízení, která jsou vhodná na nepřetržitou práci v náročných podmínkách a mají velký a výkon.

Jaký vybrat?

Vhodný naviják na dřevo si můžete vybrat ze zařízení řady HV od značky ComeUp. Jsou to navijáky s robustním tělesem. Je z hliníkového odlitku a buben z oceli, což jim zaručuje vysokou odolnost. Jejich fungování zajišťuje kvalitní hydromotor a dvoustupňová planetová převodovka. Tažná síla navijáků z řady HV se pohybuje od 3 630 kg do 6 800 kg. Pro průmysl a zemědělství je určitě vhodný hydraulický naviják Ramsey Winch H-800, který má maximální tažnou sílu 9 060 kg. Stejně tak se na práci se dřevem hodí i naviják Ramsey Winch RPH-42.2. Je to silné zařízení s tažnou sílou 4 220 kg. Pro profesionální těžbu dřeva je nejvhodnější lanový naviják Tajfun EGV 45A s konstrukcí uchycení do tříbodového závěsu traktoru. Tento naviják má vysoký ochranný štít s držákem na pilu a sekeru a odkládacími schránkami na nářadí. Je konstruován tak, aby tažení dřeva bylo co nejjednodušší.

Doufáme, že jste v tomto článku našli informace, které jste potřebovali. V případě, že potřebujete pomoci s výběrem vhodného lanového navijáku, obraťte se na odborníky na webu seal-navijaky.cz, kteří vám jistě rádi poradí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *