Vhodné hydraulické navijáky pro hasičská vozidla

Dnes se společně pozastavíme u problematiky vhodných navijáků pro hasičská vozidla. Jaké parametry by měl takový naviják splňovat? K čemu může toto zařízení hasičům sloužit? A proč vybírat zrovna hydraulické navijáky namísto elektrických? To vše a ještě mnohem více se dozvíte na následujících řádcích.

Proč zrovna hydraulické navijáky

Hned na úvod je třeba dát na vědomí, že se budeme věnovat výhradně modelům určeným pro vozidla se zabudovaným hydraulickým zařízením. To proto, že tyto navijáky bez sebevětších potíží zvládají pracovat nepřetržitě, což se od nich většinou vyžaduje. Elektrické navijáky, v porovnání s hydraulickými, při své práci potřebují časté přestávky. Pokud přetížíte elektromotor navijáku závislého na napětí, může dojít k jeho přehřátí a celkovému poškození. Proto je výhodnější se zaměřit pouze na navijáky postavené na principu hydrauliky. Co se týče hasičských vozů, ty je často potřeba využít v rozmanitých situacích. Hydraulické navijáky se řadí mezi praktické příslušenství, které hasičům mnohdy usnadní spoustu práce během vyprošťování vozidel nebo přitahování břemen.

Zjistit více

Hydraulický naviják ComeUp, typ HV-15 (cena 49 598 korun)

Tento model od společnosti ComeUp se řadí mezi levnější hydraulické navijáky, přesto vás však ohromí svým kvalitním výkonem. Doplněn o velmi elegantní design nabízí vše, co je od hydraulického navijáku možné vyžadovat. Vyjímá se svou robustní konstrukcí, ocelovým bubnem či tělesem z hliníkového odlitku a je ovládán dvoustupňovou planetovou převodovkou. Velmi sympatická je také jeho tažná síla, jež dosahuje hodnoty 6 800 kilogramů. Součástí dodávky navijáku je lanové okno a přepouštěcí ventil, nikoliv ocelové lano ani další příslušenství.

Hydraulický naviják Ramsey Winch, typ RPH 42.2 (cena 50 808 korun)

Další hydraulický naviják, na který se dnes zaměříme, je produktem společnosti Ramsey Winch. Tento model je vlastně inovací svého ověřeného a velmi spolehlivého předchůdce, navijáku s označením RPH 10000. Výrobci jej upravili tak, aby nyní splňoval požadavky nové normy ČSN EN 14492-1. Seznam činností, při kterých tento hydraulický naviják můžete využít, je široký, proto může být pro instalaci na hasičské vozidlo přesně tou pravou volbou. Hodnota jeho tažné síly dosahuje 4 220 kilogramů a dodává se bez lana a příslušenství.

Hydraulický naviják ComeUp, typ Bison 30 (cena 157 288 korun)

Pro náročné zákazníky na závěr uvádíme velmi silný a robustní naviják, který navíc obsahuje velké množství užitečného příslušenství. Při koupi tohoto modelu obdržíte také lanové okno a přítlak, které usnadňují navíjení lana na buben. Ocelové lano však součástí dodávky není a je třeba ho přikoupit. Je téměř samozřejmostí, že naviják splňuje požadavky normy SAE J706 a směrnice CE 2006/42/EC. Dále nabízí vysoký výkon díky tažné síle dosahující 13 600 kilogramů. Další výhodou je také stabilita hydromotoru nebo nová kotoučová brzda MDB (Multi-Disc Brake). Co se týče výběru konkrétního navijáku speciálně pro vaše účely, vyplatí se ke koupi přistupovat s rozvahou a investovat pouze do kvalitních a odzkoušených značek. Pokud si nevíte rady, neváhejte oslovit odborníky na telefonním čísle 602 520 086. Ochotně vám poradí a doporučí hydraulický naviják přesně na míru.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *