Lesní navijáky – praktické využití a Tajfun

Připravte se na Tajfun! Tedy ne na ten opravdový, který pustoší, co mu přijde do cesty a vytrhává ze země stromy i s kořeny. S naším lanovým navijákem značky Tajfun žádnou spoušť nezpůsobíte, naopak si s jeho pomocí můžete ony vytržené stromy připevnit na záď svého traktoru a naložit s takovým nákladem dle vlastního uvážení. V tomto článku si uvedeme několik příkladů, jak se v praxi dají využít lesní navijáky, jichž je Tajfun EGV 45A hrdým zástupcem.

Do lesa s elektrikou nebo hydraulikou? Lesní navijáky.

Pro lesní navijáky je typický především hydraulický pohon motoru, který v porovnání s elektrickými autonavijáky zaručuje stálý výkon zařízení bez rizika jeho přehřátí nebo spálení. Tažná síla lesnických navijáků potom klasické 12 V navijáky pochopitelně mnohonásobně převyšuje – jedině tak získáte při práci v lese jistotu, že si vaše zařízení s pokácenými kmeny bez problému poradí.

Zjistit více

Tajfun – neobyčejný naviják

Kvalitní a spolehlivé lesní navijáky, pro příležitostné stahování dřeva, lze najít kromě jiného pod prověřenou značkou ComeUp (zařízení tohoto výrobce jsou samozřejmě dostupná v našem e-shopu). Pokud se však manipulaci s kmeny stromů hodláte věnovat na profesionální bázi a nemáte k dispozici vlastní ocelovou nástavbu, je lesnický naviják Tajfun bezesporu ideální volbou. S jeho provedením je uchycení do tříbodového závěsu traktoru velmi snadné, to stejné platí pro brzdy a spojkový mechanismus navijáku nebo manipulaci s tažným lanem. Před odjezdem do lesa navíc lze na konstrukci Tajfunu bezpečně uchytit motorovou pilu, sekeru i řetězy.

S tažnou silou Tajfunu 4500 kg a masivním bubnem, disponujícím velkou kapacitou lana, pro vás nebude stahování několika pokácených kmenů souběžně významnou překážkou. Naviják spolehlivě udrží kmeny u zádi traktoru během přesunu vozidla a v případě jeho uvíznutí v terénu lze tažné lano jednoduše povolit, vyjet s traktorem na dostupnější terén a pomocí navijáku následně kmeny opět přitáhnout. Manipulaci vám přitom usnadní dálkové i mechanické ovládání navijáku. Díky nezbytným součástem konstrukce Tajfunu, jako je pevný rám nebo ochranný štít, můžete navíc jednoduchým způsobem provádět také rampování navezeného dřeva.

Pokud vás lesní navijáky zaujaly a vážně nyní uvažujete například o koupi Tajfunu EGV 45A, doporučujeme vám kontaktovat telefonickou podporu e-shopu seal-navijaky.cz, která je vám kdykoliv k dispozici a je ochotna poskytnout vám cenné rady a detailnější informace. Pakliže tuto možnost nepodceníte, vyhnete se tím zničení nového navijáku i své peněženky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.