Lesní naviják Tajfun

Přestože většinou v jednotlivých článcích porovnáváme několik jednotlivých zástupců různých typů elektrických či hydraulických navijáků, dnes se zastavíme především u jediného typu. Pokud vás zajímá, oč tu běží, můžeme vám prozradit, že se bude jednat o lesní navijáky Tajfun. K čemu toto zařízení slouží a jaký užitek byste z něho mohli mít právě vy? Pokračujte ve čtení a dozvíte se vše.

Lesní navijáky využívané při těžbě dřeva

Možná to některé z vás překvapí, ale lesní navijáky jsou často neodmyslitelnou součástí těžebního procesu. Za tímto účelem jsou využívané především hydraulické navijáky, které jsou známé pro svůj stabilní a dlouhodobý výkon. Na rozdíl od navijáků elektrických totiž nejsou závislé na svém elektromotoru, který při své práci potřebuje časté přestávky. Pokud jsou elektrické navijáky vystavovány ustavičné práci, jejich elektromotor se může přehřát a naviják samotný se tak poničí. Pokud však víte, že lesní naviják nebudete vystavovat každodennímu zatěžování, může se pro vás elektrický naviják jevit jako vhodná varianta. Jen je třeba počítat se skutečností, že pravděpodobně nedosáhnete takového efektu, jako při využití navijáku hydraulického. Lesní navijáky by měly být v první řadě silné a disponovat dostatečnou tažnou silou, aby si dokázaly poradit i s těmi nejobtížnějšími kusy dřeva.

Zjistit více

Produkt Tajfun a jeho charakteristika

Lesní navijáky Tajfun EGV 45A jsou ve svém oboru naprosto jedinečnými zařízeními. Je uzpůsoben k uchycení do tříbodového závěsu traktoru a vytvořen speciálně za účelem stahování vytěženého dřeva. Specifická konstrukce navijáku zaručuje kvalitní výkon a snadné zacházení. Vysocepevnostní rám a robustní ochranná radlice s vertikální výztuhou zabraňuje sklouznutí klády. Navíc lesní navijáky Tajfun obsahují masivní buben s velkou kapacitou lana, pevnou brzdu a spojkový mechanismus konstruovaný pro snadné ovládání, u kterého nehrozí rychlé opotřebení. Co se týče montáže navijáku Tajfun na váš traktor, nemusíte si dělat starosti. Díky jednoduchému uchycení do tříbodového závěsu to pro vás bude hračka. Hmotnost samotného zařízení činí přibližně 330 kilogramů, ale tato váha pro traktor ani pro celkový proces stahování dřeva není nijak limitující. Co se týče výkonu navijáku Tajfun, disponuje tažnou silou o hodnotě 4500 kilogramů a rychlost navíjení se pohybuje od 0,42 do 1,10 metrů za sekundu. Jak už bylo zmíněno, manipulace s tímto přístrojem je opravdu jednoduchá a může být prováděna za pomoci dálkového či mechanického ovládání. Tyto lesní navijáky dobře slouží také majitelům, kteří se stahování dřeva nevěnují profesionálně, ale pouze příležitostně.

Doporučení na závěr

Pokud uvažujete, že si pořídíte lesní naviják (ať už naviják hydraulický či elektrický) nebo vás dokonce zaujal samotný lesní navijáky Tajfun EGV 45A, ale nemáte ve svém výběru jasno, doporučujeme vám, nejprve se poradit. Naši technici na telefonní lince 602 520 086 vám rádi poskytnou cenné rady a informace ohledně navijáků všech druhů. Pro další inspiraci můžete také navštívit náš webový e-shop seal-navijaky.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *