Proč si pořídit naviják na čtyřkolku

Patříte mezi čtyřkolkové nadšence? Ať už si libujete v adrenalinové jízdě v terénu nebo používáte pracovní čtyřkolku, určitě se vám vyplatí si naviják pořídit. Navijáky mají u čtyřkolek široké uplatnění a v dnešním článku si představíme některé ze situací, kde by se vám naviják na čtyřkolku mohl hodit.

Zapadnutí čtyřkolky v terénu

Jedná se snad o nejčastější důvod, proč si naviják na čtyřkolku pořídit. Dříve či později se každý řidič čtyřkolky dostane do situace, kdy v náročném terénu zapadne a nebude schopen se sám vyprostit. V tento moment přichází na řadu záchrana ve formě navijáku o dostatečné tažné síle, která by měla být 1,5x až 2x větší, než je hmotnost samotné čtyřkolky. Pokud jezdíte na vyjížďky s partou lidí, bude se vám naviják hodit o to víc. Naviják můžete bez problému připevnit k jiné zapadlé čtyřkolce a vyprostit ji.

Zjistit více

Odklízení sněhu

Naviják na čtyřkolku může mít praktické využití i v zimním období. Spojení navijáku s přední radlicí udělá ze čtyřkolky bojovníka se sněžnou kalamitou. Radlice se připojí zespodu k rámu čtyřkolky a vepředu je upevněna na háku navijáku. Takto vybavená čtyřkolka se dá využít při odklízení sněhu pro svou vlastní potřebu, jako jsou vjezdy do garáže, pro větší parkoviště či prohrnutí chodníků ve městech. Tento způsob odklízení sněhu však není vhodný pro zahrady, pole ani pro jiné nerovné plochy.

Vyproštění auta ze závějí

Dalším a trochu extrémnějším úkolem, který je čtyřkolka v zimním období schopna zastat, je vyproštění osobního vozidla ze sněhové závěje. Pracovní čtyřkolka je sama o sobě lehký stroj, a i přes náhon 4×4 by nedokázala se zapadlým autem ani pohnout. Pokud se ale čtyřkolka zapře o něco pevného, připevní se lanem ke stromu nebo třeba k jinému autu, je schopna zapadlé auto pomocí navijáku, se sílou tahu přes 1 000 kg a za použití kladky, vyprostit.

Jak dále využít naviják na čtyřkolku

Naviják na čtyřkolku má určitě ještě více využití, než je uvedeno ve výše zmíněných bodech. Dají se s ní odtáhnout nejrůznější těžká břemena – dřevo, zvěř, stavební materiál apod. a zvládne se pohybovat v náročném terénu. V každém případě, naviják z vaší čtyřkolky udělá multifunkčního pomocníka v jakémkoli ročním období. Pokud si lámete hlavu se samotným výběrem modelu navijáku, neváhejte se obrátit na odborníky na webu seal-navijaky.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *