Vhodný hydraulický naviják pro nákladní vozy

Pokud zrovna sháníte spolehlivý naviják pro nákladní vozy, který zvládne nepřetržitý provoz, čtěte dál. V dnešním článku se totiž budeme věnovat jeho vhodnému výběru a několika doporučením. Hned zde v úvodu je na místě zmínit, že hledat budeme hydraulický naviják, a to proto, že obstojí v náročných pracovních podmínkách a fungovat může bez přestávky. To je jeho hlavní devízou ve srovnání s elektrickým navijákem, který při práci potřebuje přestávky, aby nedošlo k přehřátí elektromotoru. Hydraulický naviják může jet nepřetržitě, z toho důvodu je pro průmyslové účely a nákladní vozy tím správným parťákem. Při výběru nesmíme zapomenout ani na parametr tažné síly – ta by měla být dost vysoká na to, aby vyprostila reálnou hmotnost vozidla, tedy samotnou hmotnost doplněnou o pohonné hmoty, kapaliny, náklad apod., a to i přes případné překážky. Běžně se doporučuje tažná síla o 25% vyšší, než je reálná hmotnost vozidla. Nyní se podívejme na pár konkrétních typů hydraulických navijáků.

Hydraulický naviják ComeUp HV-8, cena 36.288 Kč

Tento lanový hydraulický naviják zcela odpovídá současným technickým požadavkům a splňuje podmínky nové normy ČSN EN 14492-1. Přes svou robustní konstrukci se vyznačuje elegantním designem. Spolehnout se na něj můžete díky tělesu z hliníkového odlitku, bubnu z oceli, planetové převodovce a především díky velmi kvalitnímu hydromotoru, který dosahuje tažné síly až 4000 kg. Spojka volnoběhu navijáku je ve standardní verzi ovládána manuálně, na přání zákazníka je ale možno ji dovybavit ovládáním pneumatickým. Kromě navijáku obsahuje dodávka také přepouštěcí ventil a lanové okno; ocelové lano s hákem a další příslušenství je možno přikoupit.

Hydraulický naviják Ramsey Winch RPH-42.2, cena 50.808 Kč

V tomto případě se mísí léty osvědčená kvalita s moderními postupy. Hydraulický naviják Ramsey Winch RPH-42.2 totiž vznikl inovací prověřeného navijáku RPH-10000 tak, aby splňoval náročné požadavky nové normy ČSN EN 14492-1. Je zkonstruován s planetovou převodovkou a maximální tažná síla, které dosahuje, činí 4220 kg. Tento typ navijáku slouží především k vyprošťovacím účelům a přitahování vozidel a břemen.

Zjistit více

Hydraulický naviják ComeUp Bison-20, cena 138.775 Kč

Extra třídou je tento novodobý hydraulický naviják. Silná robustní konstrukce se skládá z litinového tělesa, bubnu z oceli, dvoustupňové planetové převodovky, patentované brzdy Multi-Disc Brake, která zajišťuje efektivnější brzdný účinek, samozřejmostí je vysoce kvalitní hydromotor a také zabudované pneumatické ovládání spojky volnoběhu. Tento moderní typ navijáku dosahuje tažné síly až 5000 kg, pochopitelně také splňuje požadavky nové normy ČSN EN 14492-1 a je dodáván včetně přepouštěcího ventilu, lanového okna a přítlaku lana. Mezi volitelným příslušenstvím je nabízeno ocelové lano s hákem o různé délce a průměru.

Kam se obrátit pro radu

Hydraulický naviják je vysoce výkonné zařízení, ale je potřeba obezřetnosti při výběru značky. Důvěru mějte pouze v ty ověřené – zaručují kvalitu, spolehlivost a především také dostupnost případných potřebných náhradních dílů. Všechny výše zmiňované typy a ještě mnoho dalších naleznete na e-shopu www.seal-navijaky.cz, kde se dozvíte i bližší informace. Taktéž se můžete obrátit na podporu tohoto prodejce, a to na e-mailu seal@seal-navijaky.cz nebo telefonu 602 520 086. Rádi vám pomohou se samotným výběrem zařízení a ochotně vysvětlí veškeré parametry.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *